1399/09/10
دکتر عزیزی: در ازدواج باید معیارهای «باورهای درونی»، «سن شخصیتی»، «تحصیلات» و «فرهنگ» موردتوجه ویژه باشند
به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اولین جلسه از کارگاه وصال شیرین با موضوع شناخت معیارهای قبل از ازدواج برگزار شد.
دکتر عزیزی: در ازدواج باید معیارهای «باورهای درونی»، «سن شخصیتی»، «تحصیلات» و «فرهنگ» موردتوجه ویژه باشند

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اولین جلسه از کارگاه وصال شیرین با موضوع شناخت معیارهای قبل از ازدواج از ساعت 19:30 روز یکشنبه 9 آذر 99 به‌صورت مجازی و بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.
در این جلسه دکتر سعید عزیزی، روانشناس و کارشناس مسائل خانواده با تأکید بر این نکته که باید بدانیم که ارتباط مقدمه‌ی ازدواج نیست؛ گفت: باید دانست که در بحث ارتباط 3 مسئله «وابستگی ذاتی»، «استرس مزمن» و «افسردگی ماژور» قابل‌بحث است.
وی در ادامه با اشاره به چهار شاخص «ظاهری»، «اجتماعی»، «اخلاقی» و «اعتقادی» که در اصل معیار سنجی مطرح است؛ گفت: در معیار سنجی با دو گروه از صفات روبرو هستیم‌، «صفت مکمل» به معنای هر صفتی که در آن جنسیت مطرح باشد و «صفت منطبق» که هر صفتی را شامل می‌شود که در آن انسانیت مطرح باشد و سخنی از جنسیت در میان نباشد.
دکتر عزیزی در خاتمه تأکید کرد: در ازدواج باید معیارهای «باورهای درونی»، «سن شخصیتی»، «تحصیلات» و «فرهنگ» موردتوجه ویژه باشند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی