1401/03/11
برگزاری مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
به همت مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری بسیج جامعه پزشکی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، مراسم بزرگئداشت رحلت امام خمینی (ره) برگزار شد.
برگزاری مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم روز چهارشنبه یازدهم خرداد 1401 با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر نوربالا، استاد گروه روانشناسی، جمعی از کارکنان و پرستاران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در تالار تصویر برداری بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و بعد از تلاوت قرآن کریم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تسلیت رحلت امام خمینی (ره) و با اشاره به ویژگی های ارزشمند حضرت امام گفت: این مرد برای یک ملت تولد بود، اگر تاریخ را کمی ورق بزنیم متوجه خواهیم شد که چقدر تفاوت های عمیقی بین رهبران و پادشاهان گذشته با رهبر کبیر جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. ایشان رهبری از جنس رهبران گدشته نبودند؛ بلکه انسانی با روح و اراده ی فولادین و ایمانی راسخ بودند. با وجود صلابت ایشان در مقابل ظالمان و ستمگران با این حال، قلبی مهربان و دلی رئوف در برابر مستضعفان و نیازمندان داشتند.

مسئول نهاد در ادامه افزود: دقت کنید ارث این بزرگ مرد روزگار به فرزندانش فقط و فقط 85 جلد کتاب بود فقط همین، این درحالی است که همه ی ما به خوبی به یاد داریم شاه زمانی که از کشور فرار میکرد، حداقل 3 هواپیما فقط کیف های طلایی بودند که بعنوان اندوخته های شخصی خودش از کشور عزیزمان خارج میکرد. نکته ی قابل تامل در باره ی زندگی کریمانه ی ایشان این بود که، سخنان ایشان همانند سخنان انبیاء در میان دل های یک ملت باقی ماند. امام خمینی جزو نسل بزرگ مردان الهی بود که غم و دغدغه ایی جز برای خدا نداشت. یکی از اعتقادات اصلی ایشان این بود که همه چیز برای خداوند است و مهمترین چالش های دوران را این میدانست که بشریت از خدای خودش دور افتاده است. از نظر ایشان یک حیات و یک حی بیشتر وجود ندارد.

ایشان در خاتمه با اشاره به آیه 1 سوره علق «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ - ای رسول گرامی برخیز و قرآن را به نام پروردگارت که خدای آفریننده عالم است بر خلق قرائت کن.» گفت: این جملات ابتدایی این مفهوم بسیار زیبایی را به گوش جهانیان می‌رساند که ای بنده‌ی من، با من باش و همان‌طور که مولانا در شعری گفته «تو نطفه بودی خون شدی وانگه چنین موزون شدی * سوی من آ ای آدمی تا زینت نیکوتر کنم» بدان که چگونه تو را خلق کردم و همواره بدان که هیچ‌وقت تنها نیستی و با تو خواهم بود به شرطی که تو هم علاقه‌ای به بودن با من داشته باشی. نگران هیچ‌چیز نباش چراکه تو ای بنده‌ی من، باخدای کریمی طرف هستی که به تو آنچه را نمی‌دانی به‌راحتی یاد می‌دهد. ای بندة من به‌سوی من بیا با من باش، من تو را تنها نمی‌گذارم مگر اینکه خودت مرا رها کنی، من همواره تو را در آغوش می‌کشم و برایت بهترین‌ها را در نظر می‌گیرم.

در انتهای مراسم دکتر نوربالا، استاد گروه روانشناسی، ضمن تسلیت رحلت امام خمینی (ره) به برخی از ویژگی های ارزشمند حضرت امام اشاره کرد : شاکر خدا و مردم بودن - مردمی و ساده زیست بودن ایشان - داشتن نظم و دقت بسیار بالا در تمامی امور - متقی بودن و داشتن تقید به نماز - داشتن اعتدال هیجانی دینی - داشتن نگاه بیم و امید در نحوه ی مدیریت و رهبری


نظرات کاربران
کد امنیتی