1398/08/02
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: فضای مجازی یکی از ارکان اصلی در تمدن سازی آینده بشر است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن بازدیدی از واحدهای مختلف دانشکده مجازی، با مدیران و اعضای هیئت‌علمی این دانشکده دیدار کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: فضای مجازی یکی از ارکان اصلی در تمدن سازی آینده بشر است
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و به نقل از روابط عمومی دانشکده مجازی، این نشست اول آبان 98 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر سید سینا مرعشی سرپرست و اعضای هیئت‌علمی دانشکده مجازی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، در ابتدای این نشست به رغبت و تمایل این نهاد به آموزش‌های مجازی در موضوعات فرهنگی و دینی اشاره کرد و با نقل سخنی از مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الآن در اختیار شماست، اگر بتوانید این‌ها را یاد بگیرید، می‌توانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آن‌ها را نمی‌شناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است».
وی همچنین در ادامه فضای مجازی را از منظر شناسایی سریع گروه‌های مخالف و موافق و قدرت پاسخگویی به آن‌ها به‌عنوان فرصت و از منظر ایجاد جنگ‌های روانی در این بستر، به‌عنوان تهدید یاد کرد.
وی در اشاره به فرصت‌های فضای مجازی، این فضا را یکی از ارکان اصلی در تمدن سازی آینده بشر دانست و اظهار کرد: توجه به فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای است که با حرکت جوامع به سمت نسل چهارم، این اهمیت دوچندان می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به شرح دیدگاه دینی و اسلامی این نهاد پرداخت و ابراز امیدواری کرد حوزه تله مدیسین (پزشکی از راه دور) بتواند نقطه مثبتی برای استفاده از این ظرفیت‌های مجازی در علوم پزشکی باشد.
وی با اشاره به لزوم ملحق شدن یک پیوست فرهنگی به مسائل آموزشی اظهار کرد: امور فرهنگی نمی‌تواند جدا از امور آموزشی باشد و این دو از هم جداناپذیرند و یکی از روش‌های آموزشی با تأثیرپذیری از کتاب آسمانی؛ آموزش‌هایی با تکرار فراوان و توام با حرف‌های جدید و نو است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی در خاتمه با اشاره به اینکه مخاطب شناسی در امور آموزشی بسیار مهم است و باید جنبه‌های فرهنگی در کنار آن لحاظ شود؛ گفت: فضای مجازی با توجه به اینکه فردگرایی درست می‌کند بهتر است در کنار آموزش‌های حضوری تلفیق شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی در پایان ضمن بازدید از واحد تولید محتوای دانشکده مجازی به کارهای مشترک با این دانشکده در حوزه‌های علوم دینی، فرهنگی و آموزشی برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت‌علمی اشاره کرد و این ارتباط را در راستای ارتقای فرهنگ کشور مؤثر دانست.
پیش از سخنان مسئول نهاد، دکتر مرعشی سرپرست دانشکده مجازی به معرفی ساختار اصلی، مأموریت و اهداف، گروه‌های آموزشی، خدمات و فعالیت‌های دانشکده و چگونگی تعامل با مراکز تابعه دانشگاه پرداخت و اقداماتی را که در حوزه تله مدیسین برای مناطق محروم توسط دانشکده مجازی صورت گرفته بود؛ معرفی کرد.
اعضای هیئت‌علمی نیز ضمن معرفی خود به معرفی موضوعاتی پیرامون اخلاق در فضای مجازی، کارگاه‌های مجازی فرهنگی با امتیازهایی برای ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، مجازی‌سازی دروس مرتبط با گروه‌های معارف اسلامی و کارگاه‌های سالم‌سازی فضای خانواده در فضای مجازی پرداختند.
خبر و عکس: سیده کاملیا داودزاده

آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی