1398/02/08
بازدید رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از خوابگاه کوی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در بازدیدی، میهمان دانشجویان خوابگاه کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.
بازدید رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از خوابگاه کوی
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم با اقامه نماز مغرب و عشا توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حضور دکتر فرزین حلب چی، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه و حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون دفتر نهاد آغاز شد.
در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، ضمن خوشامدگویی به حضار و تبریک به مناسبت ایام شعبانیه و آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی در خوابگاه کوی تشکر کرد.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی، ضمن تبریک روزهای مبارک ماه شعبان اظهار داشت: برکات این‌گونه جلسات و گفتگوها، در کنار اینکه ما را به‌افتخار دیدار و هم‌نشینی با شما جوانان عزیز می‌رساند؛ باعث ارائه نکات و پیشنهادهایی از جانب شما می‌شود که ما را در بهتر انجام دادن مسئولیت‌هایمان در مجموعه نهاد یاری می‌کند؛ همچنین با رسانه‌ای شدن این جلسات، فرصتی برای شنیدن نظرات و پیشنهادهای شما برای مسئولین تصمیم‌ساز فراهم می‌شود.
وی در ادامه با ابراز خرسندی از اینکه در جمع جوانان و دانشجویان عالی‌همت دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور دارد؛ اظهار داشت: امام حسین (ع) می‌فرمایند «خداوند کارهای عالی و برجسته را دوست می‌دارد و کارهای پست و بی‌ارزش را ناپسند می‌داند.» یعنی خداوند دوست دارد که انسان عالی‌همت باشد و به انجام کارهای بزرگ بپردازد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به مفاهیم والای موجود در مناجات شعبانیه اظهار داشت: در فرازهای آخر این مناجات امام معصوم (ع) می‌فرماید «إِلَهِی هَبْ لِی کَمَالَ الانْقِطَاعِ إِلَیْکَ - خدایا كمال جدايى از مخلوقات را، براى رسيدن كامل به خودت به من ارزانى كن»؛ این درخواست یعنی انقطاع از همه برای وصال معبود که این خواسته نیازمند همت عالی است که الحمدالله فرصت و ظرفیت این همت عالی برای شما جوانان دانشجو فراهم است و باید این نعمت را قدر بدانید.
وی در ادامه با اشاره به وظایف جوانان در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان در این بیانیه خطاب به شما جوانان اعلام می‌فرماید که 40 ساله دوم و گام دومی که ملت به‌سوی سعادت و پیشرفت برمی‌دارد هدفش مقدمه سازی ظهور خورشید ولایت عظمی است؛ در گام اول موفق شدید کشور را به یک ثبات و استقرار برسانید و دست حاکمان ظالم و وابستگان استکبار را از کشور کوتاه کنید و در گام دوم هدف‌های بلندتری وجود دارد و این اهداف را شما جوانان می‌توانید انجام دهید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی در ادامه با اشاره به این نکته که همت‌های عالی در همه ابعاد، زمینه‌اش در وجود همه انسان‌ها بخصوص در وجود جوانان قرار داده‌شده است، اظهار داشت: خداوند آرزوها را به تحقق می‌رساند و ظرفیتش را در وجود همه انسان‌ها قرار داده است. پس باید از او بخواهیم و با تلاش به آن اهداف دست پیدا کنیم.
وی در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم این جمع جز کسانی باشند که هم خودشان نزد خدا و اولیا و آیندگان روسفید باشند و مایه سربلندی شوند و هم عظمت و اعتلای ایران اسلامی را رقم بزنند.
در ادامه مراسم دانشجویان به ارائه مسائل و مشکلات خود ازجمله «نیاز به آسیب‌شناسی و اصلاح نظام سلامت و طرح تحول»، «آسیب‌های تصمیم‌گیری‌های خلق‌الساعه در حوزه بهداشت و درمان»، «نیاز به رشد فردی در همه ابعاد برای دانشجویان»، «مسائل و چالش‌های دروس و استادان گروه معارف»، «مسائل و مشکلات کانون‌های فرهنگی و هنری»، «آسیب‌های فرهنگی و اعتقادی موجود در سطح دانشگاه» و «دغدغه‌های معیشتی دانشجویان، به‌خصوص دانشجویان متأهل» پرداختند و حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی با سعه‌صدر به پاسخگویی به این مسائل پرداخت.
بخش پایانی این مراسم که تا نیمه‌شب به طول انجامید، حضور رئیس نهاد در اتاق دانشجویان و بازدید از امکانات خوابگاه بود که در این بازدید حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، دکتر فرزین حلب چی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، رئیس نهاد را همراهی ‌کردند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی