1397/12/15
برگزاری نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع چالش رفتارهای غیرحرفه‌ای در بالین
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع چالش رفتارهای غیرحرفه‌ای در بالین برگزار شد.
برگزاری نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع چالش رفتارهای غیرحرفه‌ای در بالین
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع چالش رفتارهای غیرحرفه‌ای در بالین، از ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه، 14 اسفند 97 در دانشکده توان‌بخشی آغاز شد.
در این جلسه، دکتر مهرداد کاظم‌زاده عطوفی، روانشناس بالینی و عضو هیئت‌علمی دانشكده علوم رفتاري و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد پوشش و رفتارهای حرفه‌ای در حوزه‌های آکادمیک، همچنین چگونگی روابط دختر و پسر در محیط‌های علمی و دانشگاهی به ارائه نکات و راهکارهای برای بهبود این روابط پرداخت.
دکتر کاظم‌زاده در ابتدای نشست در مورد راست‌گویی که یک معیار اخلاقی است صحبت کرد و گفت: راست‌گویی یک ارزش اخلاقی است و باید موردتوجه در همه حوزه‌ها قرار گیرد؛ کسانی که دروغ نمی‌گویند به دودسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که به خاطر ترس از عذاب الهی دروغ نمی‌گویند و دسته دیگر به خاطر انجام امر خدا و خالصانه و برای او این کار را انجام نمی‌دهند.
وی در ادامه در مورد تجاوز به حقوق اجتماعی جامعه صحبت کرد و گفت: کسانی که به حقوق اجتماعی افراد تجاوز می‌کنند مجرم هستند و باید مطابق با قانون با آنان برخورد شود.
وی در ادامه معیارهای ارائه خدمت مطلوب را برشمرد و گفت: کیفیت خدمات، مسئولیت‌پذیری، ارتباط و ارزش‌های انسانی شاخص‌های ارائه خدمت مطلوب هستند.
دکتر کاظم‌زاده در مورد رعایت پوشش در بین دانشجویان اظهار داشت: برای اصلاح کردن پوشش در دانشجویان باید به‌صورت مستقیم با آنان به‌صورت کاملاً منطقی صحبت کرد و با ارائه دلایلی روشن و به‌صورت غیرمستقیم و کاملاً محترمانه آنان را تشویق به رعایت پوشش متناسب با محیط آکادمیک کرد.
وی در پایان سخنان خود به شاخص‌های عاطفی مطلوب اشاره کرد و گفت: مهربانی، دلسوزی، همدلی، مؤدب بودن، قابل‌اطمینان بودن، منصف بودن، نوع‌دوستی، بخشنده و فروتن بودن شاخص‌های عاطفی مطلوب هستند که باید این شاخص‌ها را به نحو احسن در خودمان پرورش دهیم.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی