1397/12/11
برگزاری مراسم گرامی داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در خوابگاه بوستان هشت
به همت شورای فرهنگی خوابگاه بوستان هشت، مراسم گرامی داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) در این خوابگاه برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامی داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در خوابگاه بوستان هشت
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم گرامی داشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشای روز سه‌شنبه 7 اسفند 97 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) به بیان سیره حضرت پرداختند و گفت: ابن عباس نقل نموده که امام حسن (علیه‌السلام) و امام حسین (علیه‌السلام) بیمار شدند. پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) با جمعی از یاران به عیادتشان آمدند و به علی (علیه‌السلام) گفتند «چه خوب است که برای بهبودی فرزندانت نذری کنی». علی (علیه‌السلام) و فاطمه (سلام‌الله علیها) نذر کردند که اگر کودکان بهبودی یافتند، سه روز روزه بدارند. بچه‌ها بهبودی یافتند و اثری از کسالت باقی نماند.
وی افزود: سه روز متوالی امام علی (علیه‌السلام)، حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها) و فرزندان روزه گرفتند و هرروز افطارشان را به مسکین و یتیم و اسیر دادند و در اثر این عمل خالصانه‌شان، آیاتی از سوره انسان بر پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) نازل شد.
بنابراین، آیاتی که در سوره انسان درباره ابرار نازل شده، در شان فاطمه (سلام‌الله علیها) و خانواده اوست که نشان می‌دهد ارزش ایثار و اطعام آنان به خاطر نهایت اخلاص در راستای کسب رضایت پروردگار است و لذا در آیات 8 و 9 سوره انسان می‌فرماید: وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْکِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا (8) إِنَّمَا نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِیدُ مِنْکُمْ جَزَاءً وَلَا شُکُورًا (9) - و غذایی را که از شدت احتیاج دوست می‌داشتند، به مسکین و یتیم و اسیر عطا کردند و گفتند: شما را فقط برای خشنودی خدا اطعام می‌کنیم؛ نه از شما عوضی می‌خواهیم و نه انتظار سپاس و ثنایی داریم.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی