1397/11/14
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی: هر توصیه‌ای که در قرآن بیان شده، مسیری برای رشد و تعالی انسان‌هاست
به همت هیئت ثارالله و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در مسجد دانشگاه برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی: هر توصیه‌ای که در قرآن بیان شده، مسیری برای رشد و تعالی انسان‌هاست
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 19 روز شنبه 13 بهمن 97 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر کرمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و اشاره به تقارن ارزشمند دهه فجر با این ایام با اشاره به مفهوم «ذکر» اظهار داشت: در قرآن همواره به ذکر گفتن و به یادآوردن اشاره‌شده است تا آنجا که خداوند به حضرت موسی فرمان می‌دهد که همواره بندگان را به یاد و نام خدا متذکر شود و از این عمل غافل نشوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هر توصیه‌ای در قرآن، مسیری برای رشد و تعالی انسان است؛ افزود: در قرآن تفسیرهای متفاوتی از ذکر بیان‌شده که برخی به معنای یادآوردن خدا و ذکر اسامی خداست و برخی به معنای یاد نعمت‌های خداوند است چراکه انسان کسی است که حامل فطرت و روح بلند الهی است و این نعمت بسیار ارزشمند و بزرگی برای اوست و انسان دائماً باید یادآور این موضوع باشد که در ابتدا اندک و ناچیز بود و خداوند به او قدرت و کثرت داد و او را در بین مخلوقات بزرگ و ارجمند گردانید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با اشاره به اینکه انسان غیر ذاکر، انسان غافلی است اظهار داشت: فردی که ذاکر نیست در معرض سقوط قرار می‌گیرد و عامل سقوط جامعه نیز همان بی‌توجهی به نعمات اجتماعی و عدم به یادآوردن این موضوع است که خداوند انسان را فزونی بخشید و به او نعمت و بزرگی ارزانی داشت و او را از ورطه هلاکت رهایی داد؛ همچنین در فرازی از خطبه‌ی فدک اشاره‌شده است که انسان همواره باید به یاد بیاورد که در جایگاه و منزلت نابسامانی قرار داشت و خداوند به اذن و رحمت خود آنان را نعمت و فزونی بخشید و به بندگان قدرت و عزت عطا کرد.
وی در ادامه با اشاره به سوره احزاب اظهار داشت: چه بسیار اتفاق افتاده است که گروه اندک و ناچیزی از مؤمنان به اذن و لطف خداوند بر گروه بزرگی از کافران چیره شدند؛ و خداوند دو ویژگی صبر و شکر را وسیله‌ای برای بندگان مؤمن قرار داده و هیچ درد و رنجی در راه خدا به مؤمنان نمی‌رسد مگر آنکه خداوند آن درد و رنج را به‌عنوان عمل صالح برای مؤمنان به‌حساب آورد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی در ادامه سخنان خود با توجه به پیامدهای ناگوار غفلت از یادآوری نعمات خداوند، اظهار داشت: اگر مؤمن آنچه را که از جانب و با اذن خداوند بر او گذشته و آنچه را که از نعمات بر او رسیده است را یادآور نباشد موجب سقوط ارزش‌ها و شرطی شدن نعمت‌ها برای خود می‌شود و دیگر وجود این نعمت‌های بزرگ و آنچه را که خداوند به او ارزانی داشته را نادیده می‌گیرد که پیامدهای ناگوار این غفلت آن‌قدر شدید است که برای مثال سبب می‌شود که افرادی را که پیامبر (ص) از ظلمات جاهلیت رهانیده بود، دست به قتل اولاد او و اهل‌بیتش می‌زنند و آن‌ها را به شهادت و اسارت می‌کشانند.
وی در ادامه با اشاره به نعمت بزرگ انقلاب اسلامی برای مردم ایران اظهار داشت: متأسفانه یکی از اتفاقات بدی که از دوران بعد از انقلاب برای کشور ما افتاده این است که اطلاع‌رسانی درستی از اتفاقات تاریخ قبل و بعد از انقلاب به نمایش گذاشته نشده و پیشرفت‌ها و نعمت‌های انقلاب اسلامی آن‌گونه که شایسته است اطلاع‌رسانی نشده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی در پایان سخنان خود اظهار داشت: مؤمن دائماً باید ذاکر و شاکر باشد و یکی از مصادیق به یادآوردن و شکر خدا را بجا آوردن همین انقلاب بزرگ اسلامی و دستاوردهای آن است و جامعه بزرگ اسلامی باید همواره یادآور و شاکر این انقلاب باشد.
در ادامه مراسم عزاداری و سینه‌زنی بانوای حاج سعید حدادیان، حاج مهدی سماواتی و کربلایی محمد عطابخش برگزار شد و در پایان مراسم، عزاداران مهمان سفره اهل‌بیت علیهم‌السلام شدند.

آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی