1397/09/07
جشن بزرگ ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد
به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی تهران، جشن ولادت حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه‌السلام در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.
جشن بزرگ ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 14 الی 17 روز سه‌شنبه 6 آذر 97 در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.
در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین تنها، ضمن خوشامدگویی و تبریک به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه‌السلام، به ارائه سخنرانی با موضوع سبک زندگی قرآنی پرداخت.
وی با اشاره به سخنی از آیت‌الله حسن‌زاده آملی اظهار داشت: علامه حسن‌زاده آملی می‌فرماید قرآن صورت کتیبه انسان کامل است و انسان کامل آن انسانی است که تمامی تجلی خداوند در او تحقق یافته است و تنها انسان کامل در این عالم وجود پیامبر صلی‌الله علیه و آله است.
وی در ادامه گفت: ویژگی‌های قرآن فقط محصور به انسان نیست؛ به‌عنوان‌مثال قرآن می‌فرماید که خداوند به زنبورعسل وحی کرد که در کوه‌ها و بلندی‌ها برای خود کندو بسازد و از شهد نباتات ارتزاق کند و آن راهی را برود که خداوند به او دستور داده است و حاصل آن تولید نوشیدنی با رنگ‌های مختلف می‌شود که در آن شفای انسان است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تنها در ادامه با ذکر روایتی از امام صادق علیه‌السلام گفت: هر کس بخواهد قرآن در او نفوذ کند باید به قرآن ایمان داشته و آن را با دل‌وجان قرائت کند و این‌چنین انسانی را خداوند سفیر خود و در مرتبه و جایگاه معصومین علیهم‌السلام و پیامبر صلی‌الله علیه و آله قرار می‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به آیه 25 سوره نسا در مورد منع ازدواج با دو گروه از افراد گفت: یک دسته از آن‌هایی هستند که هیچ ابایی در ارتباط داشتن با افراد نامحرم ندارند و گروه دوم افرادی هستند که مخفیانه با جنس مخالف به هر شکلی در ارتباط‌اند.
وی در ادامه گفت: کسانی که به والدین خود احترام نمی‌گذارند از عالم انسانیت به دور هستند؛ بنابراین با والدین باید با نهایت احترام و خضوع رفتار کرد.
مولودی‌خوانی، اجرای تئاتر طنز توسط گروه ردپا، شعرخوانی، اجرای مسابقه و قرعه‌کشی از بین حضار و اهدای جایزه به حضار از برنامه‌های دیگر برگزارشده در این مراسم بود.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی