1397/08/13
دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در قالب کاروان زیارتی اربعین به عتبات عالیات مشرف شدند
برای سومین سال کاروان زیارتی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با عنوان کاروان خدیجه کبرا سلام‌الله علیها به عتبات عالیات مشرف شدند.
دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در قالب کاروان زیارتی اربعین به عتبات عالیات مشرف شدند

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این کاروان به همت حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی رابط نهاد در پردیس بین‌الملل و با حمایت دفتر نهاد در دانشگاه با حضور 40 تن از دانشجویان دختر غیر ایرانی تشکیل شد.
دانشجویان این کاروان - که به نام کاروان خدیجه کبرا سلام‌الله علیها نام‌گذاری شده بود - از کشورهای هندوستان، پاکستان، عراق، بحرین و نیجریه بودند.
در این سفر معنوی که از دوم تا 11 آبان 97 برگزار شد، دانشجویان پس از زیارت حرم حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام در نجف اشرف و مسجد کوفه پیاده به‌سوی کربلای معلا حرکت کردند و پس از 3 روز پیاده‌روی به زیارت امام شهیدان حضرت اباعبدالله علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه اسلام مشرف شدند.
 بعد از کربلای معلا کاروان ابتدا راهی سامرا شد و پس از زیارت حرم مطهر امام حسن عسگری، امام هادی، نرجس خاتون و حکیمه خاتون و امامزاده سید محمد علیهم‌السلام به‌سوی کاظمین رهسپار شدند.
زیارت مضجع شریف امام موسی بن جعفر و امام جواد علیهم‌السلام در کاظمین آخرین مقصد کاروان خدیجه کبرا سلام‌الله علیها بود.
توضیح اینکه گروه فرهنگی خدیجه کبرا متشکل از دختران دانشجوی پردیس بین‌الملل است که در طول سال با حمایت دفتر نهاد و با عنوان هیئت خدیجه کبرا سلام‌الله علیها برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برای دانشجویان دختر غیر ایرانی برگزار می‌کند.


نظرات کاربران
کد امنیتی