1397/06/20
کارگاه دانش‌افزایی استادان با موضوع «مهارت‌های تقویت و تصحیح مناسبات زندگی» برگزار شد
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، کارگاه دانش‌افزایی استادان با موضوع «مهارت‌های تقویت و تصحیح مناسبات زندگی» ویژه استادان خانم دانشگاه برگزار شد.
کارگاه دانش‌افزایی استادان با موضوع «مهارت‌های تقویت و تصحیح مناسبات زندگی» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کارگاه دانش‌افزایی استادان با موضوع «مهارت‌های تقویت و تصحیح مناسبات زندگی» در قالب یک دوره هشت ساعته و در روزهای 18 و 19 شهریور 97 در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.
دکتر فهیمه فرهمندپور، کارشناس این کارگاه با اشاره به اینکه اهداف برگزاری این کارگاه در سه دسته «نگرشی»، «دانشی» و «مهارتی» تقسیم‌بندی می‌شود؛ گفت: «هدف نگرشی» ایجاد یا تصحیح انتظارات و مطالبات منطقی از روابط و مناسبات زناشویی است؛ همچنین «هدف دانشی» افزایش شناخت و آگاهی نسبت به ماهیت، ابعاد و اقتضائات زندگی زناشویی، آسیب‌های احتمالی و راهکارهای تحکیم و تقویت آن است.
وی افزود: «هدف مهارتی» افزایش مهارت‌های بهبود و ارتقاء کیفیت روابط زناشویی و مدیریت آسیب‌های احتمالی است.
آسیب‌شناسی و واکاوی دلایل رضایت‌بخش نبودن زندگی‌های زناشویی با وجود انتخاب‌های آزادانه، انتخاب درست شریک زندگی و شاخص‌های ارزیابی آن، زمینه‌های رفتاری بروز اختلال در آرامش همسران، معرفی اجمالی مهارت‌هایی نظیر «ارتباط مؤثر»، «ایجاد آرامش»، «مدیریت تنش و...» و معرفی و ارزیابی الگوهای ارتباطی همسران (قدرت‌طلبانه، اقتدارگرایانه و ...) از مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده در این کارگاه بود.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی