1397/02/18
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی زاده: اندیشه ورزی و افزایش گستره دانش از ویژگی‌های ممتاز اندیشمندان است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در مراسم رونمایی از سردیس دکتر شفیعی و دکتر فرسام در دانشکده داروسازی، دانش‌اندوزی و اندیشه ورزی را شرط اساسی کسب معرفت معرفی کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی زاده: اندیشه ورزی و افزایش گستره دانش از ویژگی‌های ممتاز اندیشمندان است
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ایام شعبانیه و ایام بزرگداشت مقام استاد، با گرامیداشت نام و یاد دو استاد بزرگ و گران‌قدر، دکتر شفیعی و دکتر فرسام، اظهار داشت: درآیات قرآن کریم علما و اندیشمندان که از نعمت معرفت الهی برخوردار هستند، گروهی ممتاز در کسب معرفت هستی معرفی می‌شوند و خداوند متعال با تعابیری چون «اولوالألباب»، «متفکرون» و «تعقلون» از آنان یاد می‌کند.


وی در ادامه گفت: اولین شرط برای بهره‌مندی بیشتر در حوزه کسب معرفت، اندیشه ورزی و دانش‌اندوزی است و دو ویژگی شاخص در اندیشمندان اندیشه ورزی و افزایش گستره دانش و آگاهی‌ها در عرصه زندگی است.
مسئول نهاد در ادامه از قول آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت: اگر اندیشه انسان منظم، روشمند و منطقی شود، فهم‌های بعدی که برای انسان حاصل می‌شود، حتماً روشمند خواهد شد و فهم‌های نادرست هرگز برای انسان پیش نخواهد آمد.
وی در پایان با اشاره به اینکه تمامی این ویژگی‌های شاخص در آیت‌الله مطهری وجود داشت، اظهار داشت: امروزه دانشجویان نیز به این شرایط نیاز دارند و آن را در استادان گران‌قدرشان جستجو می‌کنند.

توضیح اینکه مراسم رونمایی از سردیس استادان برجسته دانشگاه، استاد دکتر شفیعی و استاد دکتر فرسام در دانشکده داروسازی از ساعت 12:30 روز دو‌شنبه، 17 اردیبهشت 97 برگزار شد.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی