1401/01/17
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش: تمام دین در دو جمله «خدامحوری و انسان‌دوستی» جمع شده است
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1443، جلسه تفسیر قرآن کریم در نمازخانه دانشکده داروسازی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش: تمام دین در دو جمله «خدامحوری و انسان‌دوستی» جمع شده است

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسیر قرآن کریم پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز سه‌شنبه 16 فروردین 1401، در نمازخانه دانشکده داروسازی برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش به تفسیر حدیثی از امام موسی کاظم علیه‌السلام از کتاب تبیین با نور قرآن پرداخت «إنَّ لِلّهِ عِبادا فِي الأرضِ يَسعَونَ في حَوائجِ النّاسِ هُمُ الآمِنونَ يَومَ القِيامَةِ - برای خداوند در روی زمین بندگانی است که در راه رفع حاجت‌های مردم تلاش می کنند آنان در روز قیامت ایمن اند» و گفت: این موضوع که شما دوستان باتوجه‌به شغلی که خواهید داشت در ارتباط با مردم خواهید بود خیلی حائز اهمیت است و واقعاً توفیقی است که خواهید داشت، پس دقت شود همه افراد جامعه در هر بخشی که مشغول به کار بوده و در ارتباط با مردم هستند باید ضرورت خدمت به مردم را درک کرده و آنها را ولی‌نعمت خود بدانند و یقین کنند که محبت به مردم، محبت به خداست.
وی در خاتمه اظهار داشت: تمام دین در این دو جمله «خدامحوری و انسان‌دوستی» جمع شده است. همان‌طور که امام حسن عسکری (ع) می‌فرمایند « خَصْلَتانِ لَیْسَ فَوْقَهُما شَیءٌ الاْیمانُ بِاللهِ، وَنَفْعُ الاْخْوانِ - دو خصلت است که بالادست ندارند؛ ایمان به خداوند و نفع رساندن به برادران».


نظرات کاربران
کد امنیتی