1400/10/16
برگزاری مراسم گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشکده بهداشت
مراسم گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشکده بهداشت برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشکده بهداشت

به گزارش روابط عمومی نهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده بهداشت، چهارشنبه 15 دی 1400 مراسم گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به همت شورای فرهنگی دانشکده برگزار شد.
این برنامه با حضور دکتر کاظم ندافی رئیس و معاونان دانشکده، جمال خالصی نژاد نماینده نهاد رهبری در دانشکده، اعضا هیات علمی، کارکنان و دکتر حسین اکبری معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر ندافی با یادآوری این ایام گفت: امیدوارم همه ما بتوانیم پیرو راه حضرت زهرا (س) و شهید سلیمانی باشیم. در روایت آمده است حضرت مهدی (عج) فرموده اند: برای من دختر رسول خدا حضرت فاطمه زهرا (س) اسوه حسنه و الگو هست. از امامان دیگر هم با همین مضامین مطالبی نقل شده است. بنابراین حضرت فاطمه (س) هم برای مردان و هم برای زنان ما الگو هست و در همه ابعاد این الگو بودن وجود دارد. از همه مهم‌تر در بعد خانواده که امروزه مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد و نیاز داریم که ایشان را الگوی خود قرار دهیم تا بتوانیم بنیاد خانواده را هرچه بیشتر مستحکم و قوی‌تر کنیم.
وی گفت: یکی از پیروان راستین حضرت فاطمه (س) در زمان ما شهید حاج قاسم سلیمانی بودند که یادشان را گرامی می‌داریم که در تمام طول زندگی مسیر تاسی به اهل بیت را پیمودند و این به خوبی در کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» ایشان ترسیم شده است.
در ادامه خالصی نژاد با گرامیداشت این ایام گفت: در یکی از روایاتی که درباره حضرت فاطمه (س) ذکر شده است و در کتاب‌های اهل سنت نیز وجود دارد: می‌فرمایدغضب فاطمه (س) غضب خداوند است و نکته‌ایکه در این روایت است نشان می‌دهد حضرت زهرا چگونه با ذوب شدن در رضای الهی به این مرتبه دست پیدا کرده است.
سپس معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مطالبی را عنوان کرد و به بررسی جایگاه و شخصیت وی و نقش بارزی که در بیداری اسلامی و مقاومت منطقه ایفا کرد، پرداخت.
این مراسم با مداحی برای شهادت حضرت زهرا (س) خاتمه پیدا کرد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی