1400/10/15
مراسم بزرگداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار شد
به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و با همکاری بسیج اساتید و کارکنان و بسیج دانشجویی، مراسم بزرگداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، روز سه‌شنبه 13 دی 1400 در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
مراسم بزرگداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم بزرگداشت دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، روز سه‌شنبه 13 دی 1400 از ساعت 13 با حضور دکتر بیگ محمدی، رئیس دانشکده پزشکی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، همچنین خانواده شهید انصاری و شهید ذاکر حسینی و اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در تالار ابن‌سینا دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر بیگ محمدی، با اشاره به یکی از جملات معروف شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: صحبت‌کردن در مورد شهدا کار بسیار سختی است. وقتی‌که من برای اولین‌بار جمله‌ی معروف حاج قاسم سلیمانی -تا کسی شهید نبود، شهید نمی‌شود. شرط شهید شدن، شهید بودن است. اگر امروز بوی شهید از رفتار و اخلاق کسی استشمام شد، شهادت نصیبش می‌شود. تمام شهدا دارای این مشخصه بودند- را شنیدم بسیار تفکر کردم در این جمله‌ی تأثیرگذار، تا بتوانم به معنای واقعی و فلسفه‌ی این جمله پی ببرم.
دکتر بیگ محمدی در ادامه افزود: اگر نام و یاد شهدا را زنده نگه می‌داریم، هدف ما از خواندن و بازگو کردن وصیت‌نامه و خاطرات و زندگی‌نامه‌ی شهدا نباید صرفاً دور هم جمع‌شدن و داستان‌سرایی باشد، بلکه باید به سیره عملی شهدا، تفکرات، رفتار و کردار این عزیزان توجه و سعی کنیم تمام نکات سیره عملی شهدا را در زندگی خودمان پیاده‌سازی کنیم.
ایشان در پایان با بیان اینکه مراسم تشییع سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین تشییع تاریخ بشر بود گفت: سردار سلیمانی انسانی بود که وقتی به درجات بسیار والایی رسید هیچ‌گاه به خود مغرور نشد و همواره در میدان عمل حضور داشت، عمده‌ی افرادی که در مراسم تشییع سردار سلیمانی حضور داشتند حتی یک‌بار هم سردار سلیمانی را از نزدیک ندیده بودند اما بااین‌حال با شنیدن خبر ناگوار شهادت سردار دل‌ها، چشمان ملت ایران گریان شد. یکی از مواردی که این محبوبیت رابین مردم ایجاد کرده، اخلاص در تمام اعمال حاج قاسم سلیمانی بود. ما همواره باید از رفتار و کردار و منش شهدا درس بگیریم و با صبر و مقاومت، هیچ‌گاه در مقابل دشمنان اسلام، کم نیاوریم.

در ادامه مراسم، احمد شهیدی، رزمنده‌ی مجاهد، با یادآوری خاطرات و وصیت‌نامه‌ی چند تن از شهدا، به توحیدی بودن شهدا اشاره کرد و گفت: حرف اول را در تمامی وصیت‌نامه‌های شهدا، توحیدی بودن آن‌ها می‌زند. همان‌طور که می‌دانید تنها شخصی که بالاترین درجه نظامی (نشان ذوالفقار) را در کشورمان گرفت شهید سلیمانی بود، که این انسان بزرگوار در وصیت‌نامه‌اش به خانواده‌اش توصیه کرده «مبادا روی سنگ‌قبر من از عناوین و لقب‌هایی به‌عنوان پیشوند اسمم استفاده کنید، فقط روی سنگ قبرم بنویسید سرباز قاسم سلیمانی...»
احمد شهیدی در پایان افزود: طبق فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «به همه‌ی شما توصیه می‌کنم وصیت‌نامه‌های این عزیزان را مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کردید و خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت‌نامه‌ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید»؛ بنابراین بر ما واجب است که از تک‌تک جملات شهدا درس زندگی بگیریم و آنها را در زندگی خودمان پیاده‌سازی کنیم.

در پایان مراسم، پس از ذکر مصیبت مداح اهل بیت، عبادی، از خانواده شهید انصاری و شهید ذاکر حسینی، با اهدای هدیه، قدردانی شد.


نظرات کاربران
کد امنیتی