1400/05/31
دکتر رجبی دوانی: حافظ اصلی دین بعد از خدا، ائمه هدی علیهم‌السلام اند
به همت مدیریت امور روحانیون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه مجازی با عنوان «ضرورت فهم قیام عاشورا و فلسفه قیام» ویژه ائمه جماعات روز یکشنبه 24 مرداد در سامانه اسکای‌روم دفتر نهاد برگزار شد.
دکتر رجبی دوانی: حافظ اصلی دین بعد از خدا، ائمه هدی علیهم‌السلام اند

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه مجازی هم‌اندیشی ائمه جماعات با حضور دکتر محمدحسین رجبی دوانی، با موضوع «ضرورت فهم قیام عاشورا و فلسفه قیام» روز یکشنبه 24 مرداد 1400 از ساعت 11 در بستر اسکای‌روم برگزار گردید.
دکتر رجبی دوانی در ابتدای جلسه ضمن تسلیت به مناسبت عزای حسینی گفت: ائمه هدی متولیان اصلی و راستین دین هستند و باید در درجه اول اصل دین را از خطراتی که تهدید می‌کند به‌خصوص آنچه که دین را نابود می‌کند، محافظت و با آنها مقابله کنند و در درجه دوم مقابله با انحرافات و بدعت‌ها می‌باشد. حافظ اصلی دین بعد از خدا به عهده ائمه هدی علیهم‌السلام است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: امام حسن مجتبی علیه‌السلام به‌صراحت فرمود وظیفه او برای حفظ اسلام و مقابله با بدعت‌ها این است که مقابله کند تا جایی که مردم او را یاری کنند. رهبر معظم انقلاب فرمود امام مجتبی علیه‌السلام با پذیرش صلح خط اصیل اسلام را حفظ کرد، یعنی اگر ایستادگی می‌کرد این خط نابود می‌شد.
وی در ادامه گفت: وقتی معاویه می‌میرد و به جهنم واصل می‌شود، یزید به‌عنوان خلیفه جدید در عالم اسلام قدرت می‌یابد، اینجا امام حسین علیه‌السلام قیام می‌کند. یعنی بدعتی به وجود آمده است و با انحرافاتی که معاویه در اسلام ایجاد کرده و با انتخاب یزید یک بدعت شومی را به جا گذاشته است که تبعاتش برای اسلام ویرانگر خواهد بود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: روی کار آمدن یزید یک منکر عظیم است. امام حسین علیه‌السلام هنگامی که یزید بر عالم اسلام مستولی شد، تکلیف بزرگی متوجهش می‌شود و آن هم مقابله با منکر عظیم است و باید قیام می‌کرد تا اسلام نابود نشود. امام حسین علیه‌السلام وظیفه‌اش قیام است و اگر قیام نکند اسلام نابود می‌شود. امام حسین علیه‌السلام حدیثی از پیغمبر می‌خواند که پیغمبر فرمود اگر مسلمانی حاکم جائری را ببیند که بر مقدرات مسلمین سلطه پیدا کرد، عهد و پیمان الهی را شکسته است و حرام‌های خدا را حلال کرده است، با سنت پیغمبر مخالفت ورزیده و بین بندگان خدا به ستم رفتار می‌کند، اگر با قول، عمل، حرف یا اقدام عملی در برابر آن حاکم جائر نایستد، بر خداست که روز قیامت آن فرد مدعی را با آن حاکم جائر به دوزخ افکند.
دکتر رجبی دوانی در پایان گفت: امام رضوان‌الله علیه فرمود خون حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام اسلام را بیمه کرد، چرا که اسلام داشت نابود می‌شد و با قیامش باعث حفظ دین اسلام شد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی