1400/04/02
برگزاری مراسم میلاد امام رضا علیه السلام در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل
به همت رابط بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم میلاد امام رضا علیه السلام در خوابگاه دمشق برگزار شد.
برگزاری مراسم میلاد امام رضا علیه السلام در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا روز دوشنبه 31 خرداد 1400 در نمازخانه خوابگاه دمشق برگزار شد.
در ابتدای  مراسم حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین سالمی، امام جماعت خوابگاه، با تبریک میلاد امام رئوف به دانشجویان گفت: امروز شما در ایران اسلامی در پناه امام رئوف، از برکات و فیوضات حرم شریف بهره مند هستید و این چندسالی که در ایران مشغول تحصیل می باشید از وجود فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع) در مشهد، قم، شیراز و نقاط دیگر این سرزمین پهناور اسلامی که از ارادتمندان و پیروان وعاشقان خاندان عصمت و طهارت هستند، بهرمند خواهید بود و برکات آن به شما دلدادگان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله خواهد رسید.

وی در ادامه به منابع روایی و تاریخی از سیره عملی و علمی و مناظرات علمی متقن و مستدل امام بزرگوار با مخالفان اشاره کرد و افزود: حضرت در شکوفایی علم ناب اسلامی و هدایت عقول به مسیر دریافت های توحیدی و حلقه اتصال امامت با خدا و خلق، فوق العاده تاثیر گذار بود و در هر موضوع و حوزه ای تشنگان علم معرفت، جویندگان معارف توحیدی و الهی را سیراب می کرد وبه همین دلایل و جامعیت است که در علوم مختلف؛ امام رضا(ع) را عالم آل محمد نامیده اند و همه مسلمانان و همه فرق و مذاهب امروز به ایشان ارادت خاص دارند.

وی در پایان سخنان خود به بیان ارتباط قلبی و معنوی و آمادگی های علمی و عملی ارادتمندان و منتظران حضرت مهدی موعود(عج) پرداخت و چهار شاخصه مهم در راستای امر ظهور را برشمرد.

توضیح اینکه درپایان مراسم دانشجویانی از لبنان، پاکستان، کشمیر و غنا به شعر خوانی و مداحی پرداختند و مراسم با اجرای مسابقات و اهدای لوح نورانی صلوات خاصه امام علی بن موسی الرضا(ع) از طرف معاونت بین الملل دفتر نهاد و پذیرایی خاتمه یافت.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی