1400/03/18
برگزاری مراسمی به مناسبت شهادت امام صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در خوابگاه دمشق برای دانشجویان بین الملل
به همت شورای فرهنگی خوابگاه دمشق و رابط بین ‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم شهادت امام صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در خوابگاه دمشق برای دانشجویان بین الملل برگزار شد.
برگزاری مراسمی به مناسبت شهادت امام صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در خوابگاه دمشق برای دانشجویان بین الملل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسمی به مناسبت شهادت امام صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)  در روز شنبه 15 خردادماه در نمازخانه خوابگاه دمشق بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء توسط حجت الاسلام والمسلمین دهقان  برای دانشجویان بین الملل برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین دهقان در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به آیه 56 سوره الذاریات گفت«وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ»؛ یکی از چیزهایی که در دین اسلام به آن سفارش شده است بحث هدف است هرکسی که هدف داشته باشد به موفقیت خواهد رسید مثلا در دین هدف این است که به تکامل برسیم و در تحصیلات هدف این است مه مثلا در آن رشته (پزشکی، مهندسی) موفق  و در جامعه مفید واقع شویم. بنابر این اگر در زندگی قصد موفقیت دارید باید هدف داشته باشید همانطور که در آیه شریفه 56 سوره الذاریات آمده است که هدف خلقت جن و انس این بوده است که خدا را پرستش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین دهقان در ادامه بحث اظهار داشت: دشمنان اسلام هم با هدف وارد می شوند و قصد آنها این است که مردم را تحت سلطه خود در بیاورند واز امکانات آنها استفاده کنند و مردم آن کشورها در فقر و سختی باید زندگی کنند که مرحوم امام خمینی(ره) با چنین استعماری جنگید و به کمک مردم توانستن حکومت اسلامی را در بین مردم نهادینه کنند.

هدف امام صادق (ع) از گسترش برنامه فرهنگی، چاره جهل امت و ايستادگي در برابر شبهه های گمراه کننده و حل مشکلات ناشی از انحراف حکومت بود. امام صادق(ع) با تلاش هاي خستگي ناپذير، مفاهيم عقيدتي و احکام شريعت را منتشر ساخت و آگاهي علمي را پراکند و توده هاي عظيم دانشمندان را به منظور آموزش مسلمانان مجهز ساخت.

http://nahad-tums.ir/UF/beinolmelal-000315.jpg


نظرات کاربران
کد امنیتی