1399/11/25
برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره اسوه ایثار و گذشت، بانوی شهیده عزت الملوک کاووسی
به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیده عزت الملوک کاووسی مراسم یادبودی، سه شنبه 21 بهمن‌ ماه 99 با حضور حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین غفاری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره اسوه ایثار و گذشت، بانوی شهیده عزت الملوک کاووسی

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیده عزت الملوک کاووسی که در 22 بهمن سال 1357 به درجه رفیع شهادت نائل شد، مراسم یادبودی سه شنبه 21 بهمن‌ ماه 99 با حضور حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین غفاری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، دکتر سید رضا رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی و جمعی از پزشکان، کارکنان و بسیجیان بر سر مزار ایشان مقابل مرکز تصویربرداری مجتمع برگزار شد و حاضرین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی با قرائت قرآن، فاتحه و مدیحه سرایی استاد حسینی مداح اهل بیت با آرمان‌های والای شهدای انقلاب تجدید میثاق کردند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین غفاری در سخنرانی خود سجایای اخلاقی شهیده کاووسی را برشمرد و گفت: ایشان یک اسوه اعلی در اخلاق و از خودگئشتی بود و تمام عمر گرانبهای خود را صرف کمک به نیازمندان و بیماران و امید دادن به ایشان کرد و این نشانی از شور انقلابی و معرفتی این شهیده بزرگوار است.
توضیح اینکه شهیده عزت الملوک کاووسی در هیاهوی انقلاب برای نجات جان مجروحان و هنگامی‌ که یکی از آنان را داخل آمبولانس می‌گذاشت، در 22 بهمن سال 1357 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت نائل شد و آرامگاه مطهر ایشان در صحن مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، مقابل مرکز تصویربرداری است.
ایشان در سال 1337 در شهر مشهد متولد شد. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی همراه خانواده به تهران عزیمت کرد و در سال 1356 در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد. عشق به محرومان و کمک به بینوایان او را به دورافتاده‌ترین محله‌های شهر می‌کشاند. با کمک‌ هزینه دانشکده و پولی که از خانواده می‌گرفت، امکاناتی را برای محرومان فراهم می‌کرد. وی به زبان انگلیسی و عربی تسلط کامل داشت و کتاب‌های ابوعلی سینا را به زبان‌ اصلی مطالعه می‌کرد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی