1399/10/29
برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خوابگاه دمشق
به همت رابط بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد.
برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خوابگاه دمشق

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشای روز شنبه 27 دی 99 در نمازخانه خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی، امام جماعت خوابگاه به سیره و شاخصه های مکتب فاطمی در دو بعد علمی و عملی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخت و گفت: بعد علمی شخصیت حضرت زهرای اطهر برای ما دانشگاهیان و دانشجویان بسیار مهم است و باید به آن توجه جدی داشته باشیم، چرا که علم و دانش اولین ویژگی برجسته معصومین است.
وی با اشاره به جامعیت و گره گشا بودن صحیفه فاطمیه گفت: در منابع معتبر روایی ما، صحیفه فاطمیه جایگاه مقدس و گرانقدری دارد، تا جایی که حضرت امام صادق(ع) و سایر ائمه صلوات الله علیهم اجمعین می فرمودند ما به کتاب مادرمان فاطمه رجوع می کنیم. کتابی که به تعبیر روایات تمام علوم و اتفاقات عالم توسط جبرائیل امین و با املای امیرالمومنین در آن ثبت گردیده است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: سیره عملی حضرت که اولین مجاهده و شهیده راه ولایت است، در دفاع از امامت و ولایت می فرماید: «مَثَلُ الإمام مَثل الکعبة إذ تُؤتی وَ لا تَأتی – امام همچون کعبه می باشد که بسوی او می روند، دور آن می چرخند و طواف می کنند و بهره می برند، نه اینکه کعبه بسوی آنها بیاید.»
وی در خاتمه گفت: تنها راه سعادت دنیا و آخرت، پیروی و پشتیبانی کامل، عاشقانه و عاقلانه از ولایت فقیه در عصر غیبت حضرت بقية الله الأعظم است.
در ادامه این مراسم دانشجویان لبنانی، پاکستانی و کشمیری به مداحی و عزاداری پرداختند.
دانشجویان در پایان مراسم میهمان سفره فاطمی بودند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی