1399/10/29
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل: در همه شرایط از اهل بیت خط بگیریم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل در مراسم عزاداری فاطمیه نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه دلیل شهادت معصومین را دفاع از حق، خط نبوت و دفاع از خط ولایت عنوان کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل: در همه شرایط از اهل بیت خط بگیریم

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه، در ابتدای این مراسم که پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز شنبه 27 دی 99 برگزار شد؛ اظهار داشت: شهادت معصومین و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، بخاطر این بود که در دفاع از حق، خط نبوت و دفاع از خط ولایت بود، و دشمنان و مخالفین چون نمی توانستند تحمل کنند، چاره ای نداشتند جز اینکه آن ها را از سر راه خود بردارند.
وی افزود: یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنیم، حرکت سیاسی خطبه خواندن حضرت زهرا سلام الله علیها در مسجد است. در تاریخ داریم که حضرت بعضی شب ها به در خانه برخی از صحابه می رفت و به آنها می گفت مگر شما در غدیر نبودید؟ مگر ندیدید که پدرم، علی(ع) را به عنوان جانشین خودش معرفی کرد؟ چرا نمی آیید از حق دفاع کنید؟
مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه با بیان این مطلب که ما باید در هر زمانی امام، رهبر و پیشوای دینی خود را بشناسیم و در راه او و دفاع از او تلاش کنیم؛ اظهار داشت: ما در زمان امام حسین(ع) نیستیم، ولی باید یزید زمان خود را بشناسیم و از کسی که در خط امام حسین(ع) است دفاع کنیم و در همه شرایط از اهل بیت خط بگیریم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر متوسل در خاتمه سخنان خود گفت: نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که در هر زمانی انسان باید راه حق را بشناسد و در این راه تا پای جانش بایستد.
در پایان این مراسم کنعانی مداح اهل بیت، به نوحه خوانی و مدیحه سرایی پرداخت.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی