1399/10/29
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: اگر این ملت با امام و ولی خود باشند ظلم بر آنها مسلط نخواهد شد
به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی، مراسم عزاداری شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها روز ‌شنبه، 27 دی 99 بر بستر اسکای روم برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: اگر این ملت با امام و ولی خود باشند ظلم بر آنها مسلط نخواهد شد

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 10:30 روز ‌شنبه، 27 دی 99 بر بستر اسکای روم برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تسلیت ایام فاطمیه با تفسیر آیه 15 و 16 سوره نحل؛ »وَأَلْقَى فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَنْ تَمِيدَ بِكُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلًا لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ * وَعَلَامَاتٍ وَبِالنَّجْمِ هُمْ يَهْتَدُونَ - و در زمين كوههايى استوار افكند تا شما را نجنباند و رودها و راهها [قرار داد] تا شما راه خود را پيدا كنيد و نشانه‏ هايى [ديگر نيز قرار داد] و آنان به وسيله ستاره [قطبى] راه‏يابى مى كنند« گفت: خداوند راه ها، ستاره ها و علامت هایی قرار داده که انسان ها راه را پیدا کنند. این الگوها و علائم، برای همه نیست، برای انسان جستجوگر و هدف دار است که دنبال مقصد هستند و برای انسان های بی هدف معنایی ندارد. مولانا جلال‌الدین بلخی هم در این خصوص می‌فرماید:
ره نیابد از ستاره هر حواس/ جز که کشتیبان استاره‌ شناس
جز نظاره نیست قسم دیگران/ از سعودش غافلند و از قران
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اعمال نیک مسلمان، باید مخفیانه باشد. مانند نافله، صدقه، زیارت و غیره. اما بعضی از اعمال باید توام با سر و صدا باشد مانند شعاِئر دینی که باید بلند گفت مانند صلوات، اذان و برگزاری ایام فاطمیه که در دوره گذشته از بزرگداشت این ایام جلوگیری می شد، زیرا باعث خیزش و بیداری مردم می شد و آنگاه بدرستی حق را می فهمیدند و محرم اتفاق نمی افتاد.
مسئول نهاد در بخش پایانی سخنان خود، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها را یکی از درخشان‌ترین ستارگان آسمان هدایت معرفی کرد و گفت: پیام حضرت زهرا (س) است که قرآن باید زنده باشد و اسلام بدون امام و ولی به جایی نمی رسد. اگر این ملت با امام و ولی خود باشند ظلم بر آنها مسلط نخواهد شد.
در پایان این مراسم اشتیاقی ذاکر اهل بیت، به ذکر مصیبت و مدیحه سرایی پرداخت.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی