1399/10/14
برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
به همت مرکز فرهنگی قرآن وعترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کانون بسیج و شورای فرهنگی مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)، مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی درمسجد المهدی (عج) مجتمع برگزار شد
برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به علت ضرورت رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی این مراسم بدون اجتماع و با حضور دکتر خسرو صادق نیت، رئیس مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولین، پزشکان، پرستاران و کارکنان مجتمع وهمزمان به صورت مجازی دربستر اسکای روم در روز شنبه 13 دی 99 برگزارشد.
دراین مراسم ضمن تلاوت قرآن کریم ومدیحه سرایی، دکتر حسین اکبری کارشناس ارشد مسائل منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در لیبی، اظهار داشت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند در برابر اقدام آنها در ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پاسخی بدهد؛ ولی با پاسخ قاطع ایران و ایجاد موج گسترده‌ای در ایران، عراق و بسیاری از کشورها، که در راستای محکوم کردن این اتفاق راه افتاد، آمریکا قدرت جریان مقاومت را دریافت.
دکتر حسین اکبری در ادامه ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی را بیان کرد و اظهار داشت: شهید سلیمانی در کارهایشان بسیار اخلاص داشتند و حتی با دشمنان خود نیز باصداقت برخورد می‌کردند. ایشان در تصمیم‌گیری‌هایشان منافع عموم را در نظر می‌گرفتند و در مذاکرات سیاسی به ‌صورت منطقی برخورد می‌کردند. یکی دیگر از ویژگی‌های سردار سلیمانی ولایت ‌مداری بود؛ ایشان تبعیت از ولایت را شرط ایمان می‌دانستند.
دکتر حسین اکبری با اشاره به نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش، ازجمله در سوریه ادامه داد: در جریان تحولات در سوریه، خیلی‌ها فکر می‌کردند که این کشور ازدست رفته است و نمی‌توان اقدامی را انجام داد؛ ولی ایشان معادله را در سوریه عوض کردند و نشان دادند که نظام سلطه آنطور که می‌گوید قدرتمند نیست. وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نگاه برخی از کشورهای منطقه به موضوع امنیت گفت: این کشورها در طول این سال‌ها تصور می‌کردند که امنیت را می‌توانند بخرند؛ ولی اکنون متوجه شده‌اند که امنیت خریدنی نیست و در جریان همکاری منطقه‌ ای امنیت حاصل می‌شود. جنایت بزرگ آمریکا علیه سردار سلیمانی فضا را برای همگان روشن کرد و کسانی که به ‌دنبال تعامل با آمریکا بودند، با این اتفاق؛ متوجه عمق جنایت آمریکایی‌ها شدند.
دراین مراسم دکتر حسین قناعتی رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع نیز از ویژگی‌های بارز سردار سلیمانی و سال‌ها جهاد وی برای دفاع از اسلام سخنانی را ایراد نمود.


نظرات کاربران
کد امنیتی