1399/10/14
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی: از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته‌سازی و معرفی جلوه‌هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می‌رود
مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سرافراز، شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده روز شنبه 13 دی 1399 در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی: از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته‌سازی و معرفی جلوه‌هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می‌رود

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به همت دانشگاه تهران، علوم پزشکی تهران، بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سرافراز، شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده روز شنبه 13 دی 1399 از ساعت 12:30 با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر کرمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و جمعی از خانواده های شهدا در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی، با اشاره به ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی، مجاهدی خستگی ناپذیر و بنده مخلص خداوند بود. فضای ایام شهادت حاج قاسم به گونه ای بود که حتی مخالفین او زمانی که مقابل احساسات و امواج بیکران مردم قرار گرفتند، راهی جز سکوت نداشتند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با اشاره به آیات قرآن و الگو برداری از گذشتگان و بزرگان، گفت: در رسانه های غربی از افرادی که وجود خارجی هم ندارند برای همه مردم دنیا اسطوره می سازند. ما، هم در ملت ایران، هم در تاریخ دینی خود اسطوره های زیادی در عصر حاضر داریم و شاهد قهرمانان زیادی هستیم. یک سال از شهادت این مرد مجاهد و فداکار می گذرد، از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پروراندن، بسط دادن، برجسته‌سازی و معرفی جلوه‌هایی از الگوهای رفتاری و اخلاقی عملی به جامعه انتظار می‌رود.
وی در خاتمه اظهار داشت: نقش الگوها در محورهای تعلیم و تربیت عالمانه باید تدوین شود. عملاً دانشگاه‌ها و اساتید این حوزه هم فرصت بزرگی با معرفی شهید حاج قاسم سلیمانی در اختیار دارند و هم مسئولیت سنگینی بر عهده آن‌هاست.
همچنین در این مراسم، ذکر مصیبت بمناسبت ایام فاطمیه و در وصف سردار شهید سلیمانی و یاران او اشعاری قرائت شد.
در پایان از خانواده های شهید هادی طارمی محافظ سردار سلیمانی، شهید سردار سرلشکر اسماعیل دقایقی فرمانده لشکر بدر، اصغر پاشاپور و سید جعفر حسینی شهدای مدافع حرم تجلیل شد.


نظرات کاربران
کد امنیتی