1399/10/13
دکتر عزیزی: طبق سوره نساء مهریه، هدیه از سمت مرد به همسرش است
به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، چهارمین جلسه از کارگاه وصال شیرین با موضوع شناخت معیارهای قبل از ازدواج برگزار شد.
دکتر عزیزی: طبق سوره نساء مهریه، هدیه از سمت مرد به همسرش است

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، چهارمین جلسه از کارگاه وصال شیرین با موضوع شناخت معیارهای قبل از ازدواج از ساعت 18 روز سه شنبه 9 دی 99 به‌صورت مجازی و بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.
در این جلسه، دکتر سعید عزیزی روانشناس و کارشناس مسائل خانواده، با اشاره به مباحث حاشیه ای ازدواج، گفت: دو موضوع مهریه و رسم و رسومات از این دسته حواشی هستند.
وی در ادامه بابیان اینکه تعیین مهریه در سه حالت شکل می گیرد؛ گفت: نوع اشتراکی، براساس اعتقادات مذهبی، دینی و یا علمی است و عرفی هم با توجه به عرف جامعه که در قدیم چگونه بود و در عصر حاضر چگونه است انتخاب می شود که در صورت عدم پذیرش اشتراکات و یا عرف جامعه، تنش ایجاد می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: طبق سوره نساء مهریه، هدیه از سمت مرد به همسرش می باشد که در تعیین این هدیه، خود خانم باید نظر اصلی را بدهد.
دکتر عزیزی در خاتمه با اشاره به مراحل ازدواج، گفت: معرفی، معارفه، چند جلسه صحبت، مشاوره، تحقیق، خواستگاری رسمی، عقد موقت، عقد دائم، دوره نامزدی، عروسی، 10 بخش از مراحل ازدواج است.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی