1399/08/19
دکتر عزیزی: محبت مرد به همسر، سبب علاقه‌مندی زن به شوهر و برآورده شدن نیازهایش خواهد شد
به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دومین جلسه کارگاه آنلاین «تعامل دوست‌داشتنی» برگزار شد.
دکتر عزیزی: محبت مرد به همسر، سبب علاقه‌مندی زن به شوهر و برآورده شدن نیازهایش خواهد شد
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دومین جلسه کارگاه آنلاین «تعامل دوست‌داشتنی»، با محوریت مسائل مرتبط با زندگی مشترک از ساعت 19:30 الی 21 روز یکشنبه 18 آبان 99 بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
در این جلسه دکتر سعید عزیزی، روانشناس و کارشناس مسائل خانواده با اشاره به نیازهای مردان، گفت: برطرف شدن نیازهای جسمی، در کنار نیازهای عاطفی باعث آرامش مرد می‌شود، اما باید توجه داشت که بالاترین توجه به مرد، برآورده کردن نیازهای جسمی اوست.
وی در ادامه «تغذیه» و «نیازهای جنسی» را مهم‌ترین نیازهای جسمی مرد معرفی کرد و گفت: غذای مناسب، خوب و خوشمزه به جهت برآورده شدن انرژی و کالری موردنیاز مرد و شناخت طبع‌های جنسی و هماهنگی طبع زن و مرد که می‌توان به‌وسیله غذاهای خاص و درمان‌های دیگر ایجاد شود باعث ایجاد آرامش و نشاط در زندگی می‌شود؛ همچنین نیاز بصری مرد باید با زیبا پوشی و آرایش همسرش ارضا شود.
وی در ادامه تأکید کرد باید توجه داشت که محبت مرد به همسر، سبب علاقه‌مندی زن به شوهر و برآورده شدن نیازهای جسمی مرد خواهد شد.
دکتر عزیزی «اقتدار» را یکی دیگر از نیازهای مرد معرفی کرد و گفت: مردی که اقتدار ندارد برای اثبات خود، سخت‌گیر و پرخاشگر می‌شود؛ پس برای حفظ آرامش مرد، اقتدار او را حفظ کنید.
وی در خاتمه «اطاعت‌پذیری به‌ویژه در حضور دیگران (چشم گفتن)»، «مشایعت (بدرقه و استقبال گرم و همراهی با مرد)» و «عدم سرزنش در حضور دیگران» را از راه‌های اقتدار بخشی به مرد توسط همسرش عنوان کرد و گفت: باید به این نکته توجه داشت که مرد باید از اقتدارش برای ایجاد جایگاه در خانواده استفاده کند پس مرد سلطه‌گر به‌شدت تحکمی، لجباز (تقابلی) و باج‌گیر، ابتدا باید درمان شود و بعد به او اقتدار داد.


نظرات کاربران
کد امنیتی