1399/08/14
دکتر عزیزی: اولین آسیب بحران عاطفی در زنان، به وجود آمدن افسردگی مزمن در آنان است
به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه اول کارگاه آنلاین «تعامل دوست‌داشتنی» برگزار شد.
دکتر عزیزی: اولین آسیب بحران عاطفی در زنان، به وجود آمدن افسردگی مزمن در آنان است
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه اول کارگاه آنلاین «تعامل دوست‌داشتنی»، با محوریت مسائل مرتبط با زندگی مشترک از ساعت 19:30 الی 21 روز یکشنبه 11 آبان 99 بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
در این جلسه دکتر سعید عزیزی، روانشناس و کارشناس مسائل خانواده با اشاره به اینکه اولین آسیب بحران عاطفی در زنان، به وجود آمدن افسردگی مزمن در آنان است؛ گفت: «اختلال خواب»، «تنبلی، بی‌رمقی و بی‌تحرکی»، «بی‌انگیزگی»، «عدم نشاط» و «افکار منفی» از نشانه‌های افسردگی در بانوان است و چنانچه این نشانه‌ها را در یک زن مشاهده کنیم باید نگران او باشیم.
وی با بیان اینکه نیاز عاطفی بانوان در دو مقوله «درک» و «محبت» تعریف می‌شود؛ گفت: درک هر عملی است که خود عمل نمود عاطفی ندارد ولی نتیجه آن، حس عاطفی القا می‌کند مثل مسئولیت‌پذیری مرد، توجه به فرزندان، گوش دادن فعالانه به همسر و ... است؛ همچنین یکی از مواقعی که خانم‌ها نیاز به درک از سوی آقایان دارند در دوران بارداری و زایمان است که موضوع افسردگی پس از زایمان هم پیش می‌آید و واقعاً باید آن را جدی گرفت؛ چون اگر خانم درک و حمایت همسرش را نداشته باشد این افسردگی می‌تواند خیلی شدید باشد و عواقب بسیار ناگواری داشته باشد.
وی با تقسیم‌بندی محبت به دو دسته «لفظی (کلامی)» و «رفتاری (عملی)»؛ گفت: محبت هر عملی است که خودش نمود عاطفی دارد مثل ابراز عشق و علاقه و خرید هدیه برای همسر؛ همچنین بهتر است آقایان در حضور فرزندان نسبت به همسر خود ابراز علاقه کنند و از نوشتن نامه و ارسال پیامک عاشقانه به همسر خود غافل نشوند.
دکتر عزیزی در خاتمه جلسه گفت: هر کاری را که خواستید برای همسرتان انجام دهید برای آسمان همسرتان انجام دهید؛ آسمان می‌نویسد و جبران خواهد کرد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی