1399/08/13
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: نوع نگاه ما به زندگی، رفتار، اندیشه و اهداف ما را خواهد ساخت
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه مجازی هم‌اندیشی استادان با عنوان «ز احمد تا احد در مشرب مولانا» برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: نوع نگاه ما به زندگی، رفتار، اندیشه و اهداف ما را خواهد ساخت
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این جلسه از ساعت 13 روز دو‌شنبه، دوازدهم آبان ۹۹ بر بستر اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام (صلی‌الله علیه و آله) گفت: همه تغییرات ما در زندگی، از تغییر در اندیشه‌ها و اخلاق شروع می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه اگر فکر تغییر نکند، زندگی ما هم تغییر نخواهد کرد؛ گفت: نوع نگاه ما به زندگی، رفتار، اندیشه و اهداف ما را می‌سازد و وقتی اندیشه ما تغییر کند، جهان ما جهان دیگری می‌شود.
مسئول نهاد در ادامه اظهار داشت: اولین سخنی که خداوند به پیامبرش ابلاغ فرمود «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ-بخوان به نام پروردگارت كه آفريد» بود؛ یعنی از او می‌خواهد که فکرش را اصلاح کند و اهل فهمیدن باشد.
وی افزود: خدا از پیامبرش می‌خواهد ادراک و بینش خود را با معیار شناخت خداوند اصلاح کند و پیش از اینکه هر چیز دیگری باعث درگیری ذهنی او شود؛ معرفت خود را نسبت به خدا تکمیل کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی در خاتمه گفت: اولویت‌گذاری در زندگی بسیار اساسی است و از آن مهم‌تر، شناخت معیارها و شاخص‌هایی است که اولویت‌های ما را مشخص می‌کند، ازاین‌رو اگر اولویت اول ما خداوند باشد، دیگر شناخت‌های ما اشتباه نخواهد شد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی