1399/08/11
دکتر عزیزی: هر جا که فطرت و خدا نباشد، غریزه مسلط خواهد شد
به همت مدیریت امور روحانیون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، کارگاه آموزشی آنلاین با عنوان «آسیب‌های مسائل جنسی و راهکارهای آن» ویژه ائمه جماعات دانشگاه برگزار شد.
دکتر عزیزی: هر جا که فطرت و خدا نباشد، غریزه مسلط خواهد شد
فایل صوتی
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کارگاه آموزشی آنلاین با عنوان «آسیب‌های مسائل جنسی و راهکارهای آن» روز شنبه 10 آبان 99 با شرکت قریب 35 تن از ائمه جماعات دانشگاه بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
در این جلسه دکتر سعید عزیزی، روانشناس و کارشناس مسائل خانواده با اشاره به تفاوت نسل جدید با نسل گذشته، گفت: در این دوران ما با نوجوان‌ها و جوانانی مواجه هستیم که عموماً (IQ) بالاتری دارند و به‌واسطه این ویژگی، ریسک‌پذیری بیشتری نسبت به نسل قبلی خود دارند.
وی در ادامه به تفاوت‌های نشانه‌های عشق و ابراز علاقه در پسران و دختران پرداخت: دختران در مواجهه با عشق بیشتر احساسی هستند و یکی از دلایل علاقه‌مندی دختران به هنر و موسیقی شرقی یا (K-POP) همین غالب بودن مسائل احساسی در این سبک است.
وی در ادامه به معرفی مثلث تربیت پرداخت و گفت: «ژنتیک»، «محیط» و «آموزش» به‌عنوان سه ضلع مثلث تربیت، در به وجود آمدن شخصیت هر فرد نقش کلیدی دارند.
کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه در ارتباط با جنس مخالف دو نوع ارتباط آشکار و پنهان وجود دارد؛ گفت: ارتباط آشکار، نوعی از ارتباط است که با عرف و فرهنگ جامع سازگار است و در آن حس خوشایندی و لذت وجود دارد و در مقابل آن، ارتباط پنهان است که با عرف و فرهنگ ناسازگار است و برای فرد استرس مزمن و پرخاشگری به دنبال دارد.
دکتر عزیزی در خاتمه با اشاره به آسیب‌های روابط ناهنجار بین دختر و پس گفت: هر جا که فطرت و خدا نباشد غریزه مسلط خواهد شد و مشکل این است که عده‌ای نگذاشتند امور فطری که خداوند برای مدیریت در مسائل بین زن و مرد قرار داده است، جاری شود و همین سبب شد که همه ارتباطات موجود در جامعه، پنهانی صورت گیرد و سبب استرس و فشار برای مردم شود.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی