1399/04/01
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: مجاهدت‌های مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا در تاریخ ماندگار خواهد شد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در مراسم تجلیل از فعالان مبارزه با کرونای حوزه ریاست، معاونت توسعه، روابط عمومی و جهادگران سلامت نرجس خاتون، ایثارگری‌های انجام‌شده در این دوران را ماندگار در تاریخ معرفی کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: مجاهدت‌های مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا در تاریخ ماندگار خواهد شد
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم تجلیل و قدردانی از مدافعان سلامت و فعالان مبارزه با کرونای حوزه ریاست، معاونت توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع، روابط عمومی دانشگاه و نیروهای جهادی و جهادگران همیار سلامت حضرت نرجس خاتون سلام‌الله علیها، روز شنبه 31 خرداد 99 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر محمود بیگلر، معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان، دکتر ماشاالله ترابی، مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر خورشید وسکویی، مشاور امور زنان ریاست دانشگاه و مسئول گروه‌های جهادی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی، مسئول قرارگاهی جهادی حضرت نرجس خاتون سلام‌الله علیها و حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در سالن شورای حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی با تجلیل از اقدامات تأثیرگذار نیروهای ستادی در این بحران گفت: هدف از برگزاری این جلسه، عرض خدا قوت و ابراز تشکری از این دوستانی که در ستاد فعالیت می‌کردند و امور مربوط به مدیریت و پشتیبانی را انجام می‌دادند؛ بود زیرا احساس می‌شود که کار مهم و تأثیرگذار این عزیزان دیده نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه کرونا در بعضی کشورها موجب سرافکندگی دولت‌مردان شد؛ گفت: درصورتی‌که بسیاری از کشورهای ابرقدرت دنیا امکاناتی بالاتر از ما داشتند؛ در این کارزار سرافکنده شدند درحالی‌که مردم ما، کادر درمانی ما و دولت ما در این آزمون سربلند شد.
وی با اشاره به اقدامات ایثارگرانه و خارج از چارچوب وظایف رسمی دانشگاه در این بحران، گفت: آسایشگاه کهریزک که زیرمجموعه دانشگاه نبود، تحت پوشش قرار گرفت و بحمدالله کمترین آسیب را داشت که نمونه این ایثارگری‌ها، جزو ماندگاری‌های دوران کروناست.
وی افزود: بعد از زمان کوتاهی از شروع بحران، بچه‌های جهادی آمدند؛ تعداد زیادی داوطلب از بین مردم در قشرهای مختلف ازجمله بازاری، طلبه و دانشجو پای‌کار آمدند و حقیقتاً در آن دوران سخت کمک زیادی به کادر درمانی ما کردند.
وی با تشبیه شرایط کرونا با زمان دفاع مقدس؛ گفت: البته این بحران تفاوت‌هایی هم با ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت مثلاً یکی از ایثارگری‌های کادر درمان این بود که می‌دانستند ممکن است آلوده شوند و به بقیه اعضای خانواده هم منتقل کنند، درحالی‌که در زمان دفاع مقدس این‌گونه نبود، کسی که به خط مقدم می‌رفت اگر شهید هم می‌شد به خانواده سرایت نمی‌کرد؛ ولی کادر درمان آمدند با خدا معامله کردند و جان‌فشانی کردند.
وی در خاتمه با اشاره به آیه 111 سوره توبه «إِنَّ اللَّهَ اشتَرى مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ - در حقيقت ‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاى] اينكه بهشت براى آنان باشد خريده است» گفت: شما در این کارزار با جان و مال و همه آنچه داشتید با خدا معامله کردید و خداوند وعده داده که بهشت خود را به شما ارزانی خواهد داشت.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی