1399/03/24
تجلیل مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از کادر درمانی و مدافعان سلامت مبارزه با کرونای بیمارستان امیراعلم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید قریشی در مراسم تجلیل از کادر درمانی و مدافعان سلامت مبارزه با بیماری کرونای بیمارستان امیراعلم، تلاش کادر درمانی را زمینه‌ساز رشد و تعالی آنان معرفی کرد.
تجلیل مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از کادر درمانی و مدافعان سلامت مبارزه با کرونای بیمارستان امیراعلم
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم تجلیل از کادر درمانی، مدافعان سلامت، خیرین سلامت و مدیران مجتمع درمانی امیراعلم روز چهارشنبه 21 خرداد 99 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر حامد عبدالهی رئیس بیمارستان امیراعلم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفتح غفاری معاون نهاد، مهرداد ماهوش مدیر بیمارستان و جمعی از خیرین سلامت، مدیران و کادر درمانی بیمارستان امیراعلم در سالن آمفی‌تئاتر این مرکز برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، با بیان اینکه الحق در زمان بحران کرونا، خوش درخشیدید گفت: برای بنده افتخار است که در جمع شما حضور دارم، شما باخدا معامله کردید و پاداش تمام سختی‌ها و تلاش‌هایتان را قطعاً از او خواهید گرفت.
وی افزود: در دوران ما اتفاقی افتاد که تمام جهانیان را درگیر کرد و ملت ما با روحیه خداپسندانه، با سربلندی از این امتحان بیرون آمدند. ما در جنگ مدافعان امنیت داشتیم که از ناموس خود دفاع کردند، بعد نوبت به مدافعان حرم رسید و حالا شما مدافعان سلامت بودید که پا در عرصه گذاشتید و بار تمام مردم جامعه را بدوش کشیدید.
با اشاره به آیه 111 سوره توبه «إِنَّ اللَّهَ اشتَرى مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ - در حقيقت ‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاى] اينكه بهشت براى آنان باشد خريده است» گفت: خداوند می‌گوید هرچه داری که به تو داده‌ام، به خودم بفروش، به‌جای آن بهشت را به تو می‌دهم؛ آیا پدر و مادری دلسوزتر از خدا هست؟
وی در ادامه اظهار داشت: اینکه خداوند در آیه‌ای می‌فرماید «وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ - و قطعاً شما را به چيزى از [قبيل] ترس و گرسنگى و كاهشى در اموال و ژوئن‌ها و محصولات می‌آزماییم و مژده‌ده شكيبايان را» یعنی می‌خواهم شما را رشد دهم؛ اما این رشد شما در برابر سختی‌ها و مشکلات خواهد بود، همانند کاری که شما در مواجهه با بیماران در این بحران انجام دادید.
وی ضمن تشکر از تمامی کادر درمان گفت: همه در این کار خداپسندانه شریک بودند، همه حتی کسانی که کوچک‌ترین قدمی را برای بیماران در اپیدمی کرونا برداشتند قابل‌تقدیرند.
پیش از سخنرانی مسئول نهاد، دکتر عبداللهی گزارشي از فعالیت‌های انجام‌شده در زمان اپیدمی کووید 19 ارائه داد و گفت: درگیری با کرونا آزمایش خیلی خوبی بود برای شناخت آدم‌ها چه از یکدیگر و چه از خود. اگر قسمت میزان مرگ‌ومیر را در زمان اوج شیوع ویروس کرونا کنار بگذاریم آثار بسیار خوبی برجای گذاشت و جو معنوی بر بیمارستان حاکم کرد.
وی در ادامه گفت: ما از 3 اسفند درگیر شدیم و بیماران به ما مراجعه کردند، در ابتدا گروه رهبری بحران به ریاست دکتر جلال رضایی تشکیل دادیم، دکتر حسن توکلی مسئولیت تأمین تدارکات و دکتر تقی خرسندی جذب خیرین را به عهده گرفتند. ما روزانه اتاق فکر تشکیل می‌دادیم و همه می‌کوشیدیم تا به نحو احسن با بحران پیش‌آمده مقابله کنیم.
در ادامه مهرداد ماهوش مدیر مجتمع گفت: در بحران کرونا اساتید ما خوش درخشیدند و با حضورشان به سایر کارکنان بالأخص جوان‌ترها روحیه می‌دادند. خیرین و مردم در کنار ما غوغا کردند و بسیار کمک‌حال بیمارستان شدند. استقرار گروه خیرین امام رضایی‌ها در مجتمع برایمان نقطه قوت بود.
وی افزود تنها نکته‌ای که باعث تضعیف روحیه ما می‌شد درصد بالای فوتی‌ها بود که گاهی کارکنان زحماتشان را بی‌فایده می‌دیدند. من به‌عنوان عضو کوچکی از این مجموع درس‌های زیادی از این بحران گرفتم.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و یک جلد قرآن کریم، از کادر درمانی و مدافعان سلامت بیمارستان امیراعلم تجلیل شد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی