1399/03/02
برگزاری آزمون پایانی سومین دوره آموزشی و تجلیل از داوطلبان قرارگاه جهادی حضرت نرجس خاتون (س)
آزمون پایانی دوره آموزشی سومین گروه داوطلبان قرارگاه جهادی نرجس خاتون سلام‌الله علیها به همراه تجلیل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از خدمات این گروه جهادی برگزار شد.
برگزاری آزمون پایانی سومین دوره آموزشی و تجلیل از داوطلبان قرارگاه جهادی حضرت نرجس خاتون (س)
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، این برنامه از ساعت 11 روز چهارشنبه 31 اردیبهشت 99 با حضور دکتر خورشید وسکویی، مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده و مسئول ساماندهی داوطلبان گروه جهادی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد رضایی، مسئول آموزش قرارگاه جهادی حضرت نرجس خاتون سلام‌الله علیها در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

امیدواریم حضور نیروهای جهادی منشأ خیروبرکت در حوزه بهداشت و درمان کشور باشد
در حاشیه این برنامه دکتر وسکویی با تقدیر از خدمات گروه جهادی حضرت نرجس خاتون سلام‌الله‌علیها گفت: هم‌زمان با آغاز بحران کرونا و به دلیل اینکه این بیماران همراهی نداشتند؛ به کمک داوطلبین نیاز داشتیم که یکی از این گروه‌ها، قرارگاه جهادی حضرت نرجس خاتون بود که در کارهای خدماتی کمک پرستاری و کمک بهیاری تحت عنوان «همیار بیمار» به ما کمک کردند.
وی افزود: در ابتدای ورود داوطلبان، مراحل اولیه آموزشی مانند آشناسازی با محیط بیمارستان و کنترل عفونت برای آنان برگزار و این افراد و در بخش‌های درمانی توزیع شدند و در بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران به ارائه خدمت پرداختند.
وی با اشاره به اینکه با نظر دکتر بیگلر، معاون توسعه دانشگاه قرار شد که این داوطلبان ساماندهی شوند؛ گفت: در کل تعداد این داوطلبان 500 تن هستند که از نیمه شعبان تا امروز در سه دوره آموزشی شامل مباحث تئوری و عملی؛ 110 تن موفق شدند که این دوره‌ها آموزشی را طی کنند و بنا داریم ان شاء الله این عزیزان را آموزش دهیم و در بدنه بهداشت درمان حفظ کنیم که اگر خدای‌ناکرده مجدداً بحرانی اتفاق افتاد، از این عزیزان استفاده کنیم و امیدواریم حضور این نیروهای جهادی که با جان‌ودل کار می‌کنند منشأ خیروبرکت در حوزه بهداشت و درمان کشور باشد.

با آموزش‌های تخصصی، داوطلبان گروه‌های جهادی در بحران‌های بعدی، خدمت‌رسانی بهتری به بیماران و جامعه پزشکی کشور خواهند داشت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضایی، مسئول آموزش قرارگاه جهادی حضرت نرجس خاتون سلام‌الله علیها با تقدیر از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران برای برنامه‌ریزی دوره‌های آموزشی برای داوطلبان همیار سلامت این گروه جهادی، گفت: با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دوره‌های آموزش تخصصی برای داوطلبان همیار سلامت برگزار شد و این افراد به‌عنوان یک گروه رزمی-جهادی آموزش دیدند و ان شاء الله مدرک هم خواهند گرفت تا در بحران‌های احتمالی بعدی، خدمت‌رسانی بهتری به بیماران و جامعه پزشکی کشور ارائه کنند.
وی افزود: با شروع بحران کرونا، به‌غیراز چند هزار نفری که در پشتیبانی و کارهایی مانند تولید ماسک و گان و... خدمت می‌کردند، تقریباً 500 تن از داوطلبان این گروه جهادی در بیمارستان‌ها فعال بودند که پس از فروکش کردن نسبی آمار مراجعه به بیمارستان‌ها، قرار شد برای این افراد، دوره‌های آموزشی پیشرفته‌تر و در قالب گروه‌های 40 نفره برنامه‌ریزی شود که امروز، روز پایانی دوره آموزشی گروه سوم این عزیزان است.
مسئول آموزش قرارگاه جهادی نرجس خاتون با بیان اینکه در این نیروهای مردمی، از طلبه تا دانشجوی دکترا و از خانه‌دار تا بازاری حضور داشتند؛ گفت: شوک روانی روزهای اولیه این بیماری در کنار ممنوع‌الملاقات بودن این بیماران، فشار کاری پرستاران و کادر درمان را زیاد کرده بود که با ورود جهادگران به‌عنوان همیار بیمار، این عزیزان کلیه کارهای بیماران به‌استثنای موارد تخصصی درمانی را بر عهده گرفتند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی