1399/02/29
تجلیل از مدافعان سلامت و فعالان مبارزه با بیماری کرونای دانشکده بهداشت با حضور مسئول نهاد
با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، از مدافعان سلامت و فعالان مبارزه با بیماری کرونای دانشکده بهداشت تجلیل شد.
تجلیل از مدافعان سلامت و فعالان مبارزه با بیماری کرونای دانشکده بهداشت با حضور مسئول نهاد
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و به نقل از روابط عمومی دانشکده بهداشت، مراسم تجلیل از فعالان دانشکده بهداشت در همه‌گیری بیماری کرونا روز یکشنبه 28 اردیبهشت 99، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر مجید سیدقریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، دکتر علی‌ اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفتح غفاری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین خالصی نژاد رابط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده، معاونان دانشکده، استادان، کارکنان، دانشجویان و داوطلبان فعال در همه‌گیری بیماری کرونا در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی با یادآوری عظمت شب‌های قدر، گفت: انسان‌ها باید قدر خود را بدانند و در مسیر شناخت گام بردارند.
وی افزود: هرچند شناخت این ویروس و مسائل پیرامون آن پیچیده است اما شناخت انسان از آن‌هم دشوارتر است و رسالت ما این است که به دانایی و شناخت از انسان و انسانیت برسیم.
مسئول نهاد با اشاره به بیان خداوند در قرآن کریم در مورد تولید شیر گفت: مسیر موفقیت از راه‌های سخت می‌گذرد و خداوند می‌خواهد ما را آگاه کند برای همین گاهی برای عروج ما موج‌هایی در زندگی ایجاد می‌کند.
وی با تقدیر از عملکرد درخشان کارکنان دانشکده بهداشت در دوران همه‌گیری بیماری کرونا گفت: امروز در جمع شما برای سپاس و بزرگداشت زحماتتان هستیم که بسیار خوش درخشیدید و من به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری وظیفه‌دارم که از فعالیت‌های بزرگوارانه شما در این ایام تشکر کنم؛ از فعالیت‌های شما در خدمات به جامعه به‌خصوص به آسایشگاه سالمندان - در شرایطی که بسیاری از کشورها در ارائه خدمت به این مراکز دچار مشکل بودند – که به نحو احسن و با تجلی انسانیت همراه بود؛ قدردانی می‌کنم.
مسئول نهاد در خاتمه با اشاره به اینکه ما سال‌ها مدافعان امنیت داشته‌ایم و حالا شما مدافعان سلامت هستید؛ گفت: در شرایطی که اعلام می‌شد همه در خانه باشند شما درصحنه حضور داشتید و با جان‌فشانی به ارائه خدمات پرداختید و این ظهور انسانیت و تبلوری است که خدا از ما می‌خواهد. شما در دانشکده بهداشت نترسیدید و بزرگوارانه وارد میدان شدید و با رفتار عاقلانه و مشی انسانی افتخار آفریدید و امیدوارم این لباس خدمت، لباس زیبای بهشتی شما باشد.
پیش از سخنان مسئول نهاد، دکتر اکبری ساری با تشکر از حاضران توضیحاتی را درباره فعالیت‌های دانشکده در این همه‌گیری ارائه کرد و گفت: با حمایت دانشگاه از روزهای اول این همه‌گیری با تمام ظرفیت درزمینهٔ تشخیص به کمک جامعه و نظام سلامت آمدیم و اولین نمونه مثبت بیماری در آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده بهداشت شناسایی شد. در ابتدای این همه‌گیری 4 آزمایشگاه در کشور خدمات تشخیص این بیماری را ارائه می‌دادند که یکی از آن‌ها آزمایشگاه دانشکده بهداشت بود.
دکتر اکبری بیان داشت: از ابتدای این همه‌گیری تا امروز بیش از 25 هزار نمونه آزمایش کرونا از حدود 40 مرکز بهداشتی درمانی به این دانشکده ارسال‌شده است و جواب آن در کوتاه‌ترین زمان با دقت بالا و به‌صورت رایگان آماده شد. همچنین بیش از 390 لیتر محیط حمل نمونه که برای انجام حدود 185 هزار آزمایش کافی است در دانشکده تولید و به‌صورت رایگان در اختیار مراکز بهداشتی درمانی قرارگرفته است؛ علاوه بر این در قالب کمیته اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی دانشکده بیش از 140 محتوای آموزشی برای اطلاع عموم و ایجاد آرامش در جامعه تولید و در دسترس مدیران ارائه‌دهنده خدمات سلامت قرارگرفته است.
وی گفت: تعداد زیادی مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک‌های تولیدشده در کشور نیز برای تست کیفیت و عملکرد به دانشکده ارسال می‌شود که مورد آزمایش قرار می‌گیرند. همچنین بیش از 20 طرح پژوهشی کاربردی درزمینهٔ کووید 19 مصوب و اجرا شده است و هم‌زمان دانشکده از فعالیت‌های اصلی (آموزش و پژوهش) بازنمانده و این فعالیت‌ها را به‌صورت مجازی ارائه داده است.
این اقدامات به‌صورت جهادی و داوطلبانه و با کمک دانشگاه انجام شده است که لازم است از مسئولان دانشگاه و خانواده دانشکده بهداشت تشکر کنم و در انتها نیز از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برای برگزاری این نشست تشکر می‌کنم.
سپس دکتر طلعت مختاری آزاد مسئول مرکز ملی آنفلوانزا و استاد گروه ویروس‌شناسی دانشکده با تشکر از انجام چنین مراسمی که برای ایجاد انگیزه افراد مهم است گفت: خوشحالم که در چنین مراسمی در دانشکده هستم و این نتایج درخشان حاصل کار تیمی و حمایت از طرف دانشکده، دانشگاه و وزارت بهداشت و ازخودگذشتگی همکارانم بوده است.
سپس وی توضیحاتی درباره مرکز ملی آنفلوانزای دانشکده بهداشت و پیش‌بینی‌های این مرکز از قبل از شیوع بیماری در کشور با توجه به تجربیات این مرکز و تهیه کیت‌های تشخیصی ارائه داد و گفت: ما در آزمایشگاه دانشکده در 29 بهمن 98 تشخیص قطعی بیماری را در کشور داشتیم که با همکاری مسئولان و گذراندن تست‌های تأییدی، بلافاصله از طریق وزارت بهداشت اعلام شد و تأخیری در اعلام بیماری وجود نداشت.
در ادامه دکتر مختاری آزاد توضیحاتی در خصوص ارائه خدمت به آسایشگاه سالمندان کهریزک با توجه به شرایط این مرکز ارائه داد.
در ادامه مراسم دکتر کاظم ندافی، استاد دانشکده بهداشت و رئیس پژوهشکده محیط‌زیست دانشگاه بیان داشت: در 15 بهمن 98، قبل از همه‌گیری در کشور با توجه به شرایط به وجود آمده در چین، اولین راهنما را با همکاری مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تهیه و منتشر کردیم.
وی افزود: همچنین بعد از همه‌گیری در پژوهشی در بیمارستان‌ها انتقال از طریق هوا را بررسی کردیم و نتایج آن را برای استفاده کادر درمان در اختیار گذاشتیم.
دکتر ندافی گفت: ازنظر بررسی وسایل حفاظت فردی و کنترل آن‌ها برای ارائه به عموم بعد از تولید، وارد کار شدیم و خدمات را ارائه دادیم و دانشکده بهداشت در این همه‌گیری در ایفای نقش خود خوش درخشید و من از خانواده دانشکده بهداشت تشکر می‌کنم.
در انتهای مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی، از 45 تن از فعالان دانشکده بهداشت در همه‌گیری بیماری کرونا قدردانی شد.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی