1398/11/26
برگزاری مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خوابگاه میرزای شیرازی
به همت رابط بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خوابگاه میرزای شیرازی
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشای روز چهارشنبه 23 بهمن 98 در نمازخانه خوابگاه میرزای شیرازی برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی، امام جماعت خوابگاه به تعریف مؤلفه‌های قدرت سیاسی در انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: استقامت، مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم و ولایت‌فقیه سه مؤلفه اصلی قدرت نظام اسلامی و تضمین‌کننده بقای انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه ولایت‌فقیه همان ولایت رسول‌الله و ائمه اطهار است، گفت: حضرت امام خمینی (ره) اصل مترقی ولایت‌فقیه را از متون فقهی و متون کلامی که سال‌ها علما روی آن بحث می‌کردند استخراج و در امور و اداره جامعه قراردادند.
وی افزود: ولایت‌فقیه یعنی رهبری مجتهدی جامع‌الشرایط و آگاه به زمان که مقام معظم رهبری مصداق کامل آن در زمان ماست دوستان و دشمنان به قدرت سیاسی او در جامعه اعتراف می‌کنند.
وی در خاتمه با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی، تعهد و تقدس را از ویژگی‌های شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد و گفت: سردار سلیمانی ولایت‌فقیه را خوب می‌شناخت و خوب عمل می‌کرد.
در ادامه مراسم دکتر شریفی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیرامون نقش امام خمینی (ره) در قیام علیه طاغوت به بیان نکاتی پرداخت و گفت: قیام امام خمینی با منشأ لا اله الا الله بود که خود باعث تکامل و تعالی انسان‌ها در دنیای ظلمانی آن روز بوده که اثرات آن انفجار نور، هنوز در حال انتشار است.
وی سپس دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف را برای با دانشجویان غیر ایرانی تشریح کرد و در انتها به سؤالات دانشجویان پاسخ گفت.


نظرات کاربران
کد امنیتی