1398/11/06
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی: کتاب سوزی تبریزیان وهن روحانیت است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در یادداشتی اقدام سخیف آتش زدن کتاب علمی مهم رشته پزشکی و انتشار آن را خطایی بزرگ دانست که ساحت علم و عقل و منطق را خدشه‌دار می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی: کتاب سوزی تبریزیان وهن روحانیت است
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، درباره کتاب سوزی توسط تبریزیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به یاری خداوند متعال و برکت انقلاب اسلامی فضای علمی کشور به سطحی از تکثر ذیل عقلانیت انقلابی رسیده است که اگر کسی ادعای علمی داشته باشد بتواند از طرق مختلف آن را محک زد و نیازی به کارهای رادیکال نداشته باشد.
اقدام سخیف آتش زدن کتاب علمی مهم رشته پزشکی و انتشار آن خطایی بزرگ است که ساحت علم و عقل و منطق را خدشه‌دار می‌کند اگر این اقدام توسط فردی که ملبس به ردای روحانیت است صورت گیرد که خطایی مضاعف است.
بر هر پژوهشگر و مدعی علمی لازم است اگر حرفی متقن و چارچوب مند دارد در مجاری پیش‌بینی‌شده پیگیری کند و الا اقدامات مذبوحانه‌ای از جنس آنچه انجام‌شده است حتماً نتیجه‌ای جز انشقاق و دو‌دستگی، وهن روحانیت و آب به آسیاب دشمن ریختن ندارد.
متأسفانه ترک برگزاری جلسات مناظره و جدال احسن، برخی را به شیوه‌هایی ناپسند کشانده که حتماً محکوم است.
دراین‌بین جالب است برخی دایه‌های مهربان‌تر از مادر مانند بی‌بی‌سی فارسی که در مقابل هیچ کتاب سوزی حتی کتاب‌های مقدس نظیر قرآن، هیچ واکنشی نداشتند، حالا در برابر سوزاندن کتاب پزشکی، با نیت دامن زدن به شکاف‌های اجتماعی تمام‌قد وارد ماجرا شده‌اند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی