1398/10/21
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: راز ماندگاری انقلاب اسلامی، احیای نهضت فاطمی است
مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: راز ماندگاری انقلاب اسلامی، احیای نهضت فاطمی است
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز چهارشنبه 18 دی 98 در نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، گفت: این روزها که داغدار شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها هستیم، ایشان مهمان گران‌قدری دارند که یکی از اسباب باز شدن راه زیارت فرزند شهیدشان در کربلا است و امروز امنیت زائران عتبات عالیات، مرهون فداکاری این سردار دلاور و سایر هم‌رزمانش است.
وی در ادامه ضمن بیان ویژگی‌های فردی سردار سلیمانی، گفت: در تاریخ فرماندهان شجاع و بزرگ زیادی دارم اما کمتر سراغ داریم جنگاور دلیری که این‌گونه عارف‌مسلک باشد و قلبی رئوف داشته باشد و سردار سلیمانی با این ویژگی‌های شاخص، در تاریخ ماندگار شد.
مسئول نهاد در ادامه به نقل از شهید مطهری، سه شاخص ویژه شخصیتی امام خمینی (ره) را معرفی کرد و گفت: شهید مطهری برای امام سه ویژگی شاخص معرفی می‌کند؛ اول اینکه ایشان به معنای واقعی کلمه، آمن بالله و ذوب در خدا بود، دوم اینکه ایشان به فطرت مردم ایمان و اطمینان کامل داشت و سوم اینکه به خودش ایمان و باور داشت و یقین داشت که اگر درراه خدا حرکت کند، خدا به او توفیق خواهد داد.
وی با اشاره بااینکه اگر در هر فردی یکی از سه ویژگی فوق نباشد، نمی‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد؛ گفت: وقتی انسان خودش را باور داشته باشد، می‌تواند مردم را راهبری کند که شبیه این ویژگی‌ها را ما در سردار سلیمانی مشاهده می‌کنیم؛ همچنین ویژگی چهارم شاخص در سردار سلیمانی، ایمان و باور قلبی و حقیقی به امام زمان و ولی جانشین او بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی مکتب «امام و امت» را ویژگی اصلی مکتب فاطمی معرفی کرد و گفت: چون مکتب فاطمی را زنده کردیم در این سال‌ها باقی ماندیم و پیروی از مکتب امام و امت باعث پیروزی ملت ما شد و تبعیت امروز ما زمینه‌ساز ظهور و باعث سربلندی ما در دنیا و سعادت ما در آخرت خواهد بود.
وی افزود: راه نجات ما اطاعت از رهبر و ایستادگی و مقاومت در این مسیر است که خدا وعده داده اگر ایمان داشته باشید و درراه خدا مبارزه کنید، خدا به شما نصرت عطا خواهد کرد.

9

مسئول نهاد در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری، گفت: مصیبت بزرگ دیگری که در این روزها بر ما وارد شد، کشته شدن هم‌وطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیما بود که بنده به‌نوبه خودم این مصیبت بزرگ را به خانواده محترم همه این عزیزان تسلیت می‌گویم.
در بخش پایانی این مراسم، اکبر عبادی، ذاکر اهل‌بیت علیهم‌السلام به مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی پرداخت.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی