راز ماندگارى اين انقلاب، اتكاى به ايمانهاست؛ اتكاى به خداست. لذا شما مى‌بينيد آن روزى كه توده‌ى عظيم مردم در سرتاسر كشور احساس كنند كه دشمنى‌اى متوجه انقلاب است، احساس كنند كه دشمنىِ جدى‌اى وجود دارد، بدون فراخوان حركت ميكنند مى‌آيند. ...مردم وقتى احساس ميكنند دشمن در مقابل نظام اسلامى ايستاده است، مى‌آيند توى ميدان. اين حركتِ ايمانى است، اين حركتِ قلبى است...
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی زاده: وجود مبارک حضرت اباعبدالله یک حقیقت نورانی است که در طی قرن‌ها نور خود را به قلب مشتاقان می‌تاباند
تاریخ: 1397/06/27 مرکز : روابط عمومی

با حضور اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی تهران، مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عیسی زاده: وجود مبارک حضرت اباعبدالله یک حقیقت نورانی است که در طی قرن‌ها نور خود را به قلب مشتاقان می‌تاباند

 
 

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 11 روز دوشنبه 26 شهریور 97 با حرکت دسته عزاداری از جلوی ساختمان معاونت غذا و دارو آغاز شد و عزاداران حسینی پس از حضور بر مزار شهیدان گمنام دانشگاه با آرمان‌های شهدای انقلاب تجدید پیمان کردند.
با ورود دسته عزاداری به نمازخانه سازمان مرکزی، عزاداران حضرت سیدالشهدا با مداحی برادران کنعانی و اشتیاقی و سلیمانی به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم، با اشاره به مصائب واردشده بر اهل‌بیت علیهم‌السلام گفت: وجود مبارک حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام یک حقیقت نورانی است که در طول قرن‌ها این حقیقت در حال تابش و رساندن انوار پربرکت خود به دل و قلب مشتاقان خود است و وقتی به باطن این واقعه نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که درواقع مسیر ارتقا و تعالی همه اولیای خدا و انسان‌های بزرگ در سمت‌وسو و مسیر ایشان است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هر انسانی برحسب میزان درک خود، از این انوار بیکران برخوردار می‌شود اظهار داشت: انسان باید سعی کند این حالات معنوی که از حضور در مراسم اباعبدالله کسب می‌کند را به اخلاق تبدیل کند و اخلاقی را که در ارتباط با سیدالشهدا در محرم به دست می‌آورد در وجودش بماند و این اخلاقیات حسنه در او دائمی شود.
مسئول نهاد در ادامه به سطوح ارتباطی با سیدالشهدا اشاره کرد و گفت: اولین سطح ارتباط با سیدالشهدا ارتباط «احساسی» است و دومین سطح «شناختی و معرفتی» است که از عبرت‌آموزی در جریان عاشورا به دست می‌آید که لازمه این عبرت‌آموزی این است که انسان تلاش کند دائماً بین زمان خود و زمان واقعه عاشورا در رفت‌وبرگشت باشد و نکته‌ها و عبرت‌ها را ازآنجا بگیرد و آن‌ها را در زمان خود پیاده کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده در خاتمه با اشاره به این نکته که بهترین مرجع برای رصد کردن نکات دقیق فردی و اجتماعی واقعه عاشورا برای عبرت گیری، سخنان امام حسین علیه‌السلام است، اظهار داشت: امام حسین علیه‌السلام عوامل متعدد اجتماعی و فردی را از دلایل قیام خود معرفی می‌کند که از آن جمله می‌توان به «انحراف در دین پیامبر»، «جریان فرقه‌گرایی»، «ستم پذیری مردم در جوامع اسلامی» و «جاه‌طلبی، مقام‌پرستی و دنیاطلبی حاکمان» اشاره کرد.
در خاتمه مراسم و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، عزاداران میهمان سفره اباعبدالله علیه‌السلام شدند.

 
       ::        :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.
     Powered by MSMSoft