يكى از امكانات بزرگ نظام، اين نسل جوانِ تحصيلكرده‌ى پرانرژىِ پرانگيزه‌اى است كه در كشور ما وجود دارد. اينها تحصيل كرده‌اند، درس خوانده‌اند، باانگيزه‌اند، در راه فهم و درك مسائل گوناگون در بخشهاى مختلف تلاش ميكنند، داراى اعتماد به نفس‌اند. ما امروز در جوانهايمان احساس ميكنيم يك اعتماد به نفسى وجود دارد كه در گذشته وجود نداشته است، و در كمتر ملتى هم اين را مشاهده ميكنيم.
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 برگزاری کارگاه تخصصی ویژه ائمه جماعات خوابگاهی با موضوع روابط دختر و پسر
تاریخ: 1396/12/07 مرکز : روابط عمومی

به همت مدیریت امور روحانیون و مبلغین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه تخصصی ویژه ائمه جماعت خوابگاهی با موضوع روابط دختر و پسر برگزار شد.
برگزاری کارگاه تخصصی ویژه ائمه جماعات خوابگاهی با موضوع روابط دختر و پسر

 
 
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این کارگاه از ساعت 14 روز یکشنبه 6 اسفند 96 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مستشاری و 20 تن از ائمه جماعات خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن شورای دفتر نهاد واقع در ساختمان معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در ابتدای کارگاه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مستشاری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد قم، ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم به حضار، در مورد روابط دختر و پسر با یکدیگر توضیحاتی را ارائه داد و گفت: در بحث راهنمایی روابط دختر و پسر با یکدیگر باید اول باید مخاطب خود را بشناسیم که در این راستا دو عامل تأثیرگذار در این راهنمایی‌ها خواهند بود که یکی دلسوزی و دیگری مجانی کار کردن در این امور است. وی افزود: نگاه ما به مردم باید یک نگاه قرآنی باشد و بخصوص باید جوانان را درزمینهٔ این روابط درک کرد و دلسوز آن‌ها بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قم در ادامه فواید و مضرات ارتباط با جنس مخالف را برشمرد و گفت: شناخت، آراستگی، منظم شدن، تاحدودی عادی شدن و عاطفی شدن روحیه از فواید ارتباط با جنس مخالف هستند؛ در مقابل این‌گونه ارتباطات باعث عشق زودهنگام در سنین پایین در جوانان می‌شود و این سنین برای وابستگی و عشق – به‌واسطه اینکه شرایط ازدواج در آن‌ها وجود ندارد - زود است؛ دیگر اینکه این روابط باعث تقویت میل و نیاز جنسی بیشتر در طرفین می‌شود و حرص به آن‌ها بیشتر می‌کند.
وی افزود: همچنین ازدواج‌هایی که با این روابط شکل می‌گیرند می‌تواند باعث بدبینی نسبت به همسر در آینده شود. دیگر اینکه این ارتباطات باعث تخلیه شدن انرژی عشقی انسان می‌شود. همچنین باعث افزایش هزینه‌ها در جوانان و بعضاً سوءاستفاده‌های مالی از یکدیگر می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مستشاری در پایان به مواردی جهت کنترل شهوت ازجمله بحث تغذیه در جوانان و کنترل نگاه و طرز پوشش ظاهری جوانان اشاره کرد.
این جلسه با مشارکت فعال ائمه جماعات حاضر و به‌صورت پرسش و پاسخ و به شیوه بارش افکار برگزار شد.

 
       ::        :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.
     Powered by MSMSoft