راز ماندگارى اين انقلاب، اتكاى به ايمانهاست؛ اتكاى به خداست. لذا شما مى‌بينيد آن روزى كه توده‌ى عظيم مردم در سرتاسر كشور احساس كنند كه دشمنى‌اى متوجه انقلاب است، احساس كنند كه دشمنىِ جدى‌اى وجود دارد، بدون فراخوان حركت ميكنند مى‌آيند. ...مردم وقتى احساس ميكنند دشمن در مقابل نظام اسلامى ايستاده است، مى‌آيند توى ميدان. اين حركتِ ايمانى است، اين حركتِ قلبى است...
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 برگزاری کارگاه آمادگی ازدواج همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)
تاریخ: 1391/06/29 مرکز : مرکز فرهنگی قرآن و عترت

به همت مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، روز سه شنبه 28 شهریور 1391 مصادف با میلاد با سعادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر، کارگاه آمادگی ازدواج در ساختمان مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار گرديد.
برگزاری کارگاه آمادگی ازدواج همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)

 
 
به همت مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، روز سه شنبه 28 /5 /1391 مصادف با میلاد با سعادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر از ساعت 13:30 الی 15:15 کارگاه آمادگی ازدواج ویژه پرسنل و پرستاران مجتمع بیمارستانی در مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار گرديد.

در این کارگاه نظری پور مبلغ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه با اشاره به داستان دختران شعیب و مریم مقدس و همچنین زندگی حضرت معصومه(ع) به بیان بخشی از ویژگی دختران قرآنی پرداخت.

در ادامه کارگاه استاد زهرا مخابری برای آشنایی و شناخت اجمالی دختران در انتخاب همسر به ویژه در جلسه اول خواستگاری 5 کلید طلایی را در قالب 5 سوال مهم مطرح کردند. از جمله اینکه دختران باید در نحوه پاسخگویی، کلمات به کار برده شده و حالت فرد مورد نظر، جدی یا شوخی گرفتن پرسش‌ها و شخصیت و موقعیت افرادی که در پاسخ‌ها از آنها نام می‌برد و همچنین جایگاهی که برای خود در نظر می‌گیرد و میزان مشارکت همسر آینده‌اش و مانند آنها توجه و دقت داشته باشند. در ادامه مخابری به بررسی پاسخ‌های احتمالی و اهمیت آنها پرداخت و نتیجه گرفت که دختران با مدیریت مطالب بیان شده می‌توانند میزان آمادگی فرد را برای شروع زندگی مشترک و مسئولیت پذیری او را بسنجد و حتما در کنار خانواده برای جلسات بعدی برنامه ریزی کنند. همچنین ابهامات موجود در پاسخ‌ها را بررسی و حتما بعد از جلسه خواستگاری و تحقیق پرداخته و تعامل فرد را مردم جامعه، نحوه برخورد با زنان نامحرم، نوع نگاه و محبت کردن او را در نظر بگیرند. ایشان در انتهای سخنان خود به پاسخگویی سوالات مخاطبین و ارائه مشاوره خصوصی پرداختند.

سپس کارگاه با مدیحه سرایی اهل بیت(ع) و ایجاد فضای معنوی و روحانی به پایان رسید.
گفتنی است در این کارگاه مسابقه کتبی از ویژه نامه ولادت اخت الرضا(ع) برگزار گردید و به 6 نفر از برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردیده است.

 مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي تهران
تلفن تماس: 66581663-4
شماره سامانه پيامك: 200097107
آدرس ايميل: mfQuranEtrat@gmail.com
آدرس وب سايت: www.NAHAD-TUMS.ir


 
       ::        :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.
     Powered by MSMSoft