يكى از امكانات بزرگ نظام، اين نسل جوانِ تحصيلكرده‌ى پرانرژىِ پرانگيزه‌اى است كه در كشور ما وجود دارد. اينها تحصيل كرده‌اند، درس خوانده‌اند، باانگيزه‌اند، در راه فهم و درك مسائل گوناگون در بخشهاى مختلف تلاش ميكنند، داراى اعتماد به نفس‌اند. ما امروز در جوانهايمان احساس ميكنيم يك اعتماد به نفسى وجود دارد كه در گذشته وجود نداشته است، و در كمتر ملتى هم اين را مشاهده ميكنيم.
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه ائمه جماعات
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 
 برگزاری کارگاه آمادگی ازدواج همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)
تاریخ: 1391/06/29 مرکز : مرکز فرهنگی قرآن و عترت

به همت مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، روز سه شنبه 28 شهریور 1391 مصادف با میلاد با سعادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر، کارگاه آمادگی ازدواج در ساختمان مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار گرديد.
برگزاری کارگاه آمادگی ازدواج همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س)

 
 
به همت مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، روز سه شنبه 28 /5 /1391 مصادف با میلاد با سعادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر از ساعت 13:30 الی 15:15 کارگاه آمادگی ازدواج ویژه پرسنل و پرستاران مجتمع بیمارستانی در مرکز فرهنگی قرآن و عترت برگزار گرديد.

در این کارگاه نظری پور مبلغ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه با اشاره به داستان دختران شعیب و مریم مقدس و همچنین زندگی حضرت معصومه(ع) به بیان بخشی از ویژگی دختران قرآنی پرداخت.

در ادامه کارگاه استاد زهرا مخابری برای آشنایی و شناخت اجمالی دختران در انتخاب همسر به ویژه در جلسه اول خواستگاری 5 کلید طلایی را در قالب 5 سوال مهم مطرح کردند. از جمله اینکه دختران باید در نحوه پاسخگویی، کلمات به کار برده شده و حالت فرد مورد نظر، جدی یا شوخی گرفتن پرسش‌ها و شخصیت و موقعیت افرادی که در پاسخ‌ها از آنها نام می‌برد و همچنین جایگاهی که برای خود در نظر می‌گیرد و میزان مشارکت همسر آینده‌اش و مانند آنها توجه و دقت داشته باشند. در ادامه مخابری به بررسی پاسخ‌های احتمالی و اهمیت آنها پرداخت و نتیجه گرفت که دختران با مدیریت مطالب بیان شده می‌توانند میزان آمادگی فرد را برای شروع زندگی مشترک و مسئولیت پذیری او را بسنجد و حتما در کنار خانواده برای جلسات بعدی برنامه ریزی کنند. همچنین ابهامات موجود در پاسخ‌ها را بررسی و حتما بعد از جلسه خواستگاری و تحقیق پرداخته و تعامل فرد را مردم جامعه، نحوه برخورد با زنان نامحرم، نوع نگاه و محبت کردن او را در نظر بگیرند. ایشان در انتهای سخنان خود به پاسخگویی سوالات مخاطبین و ارائه مشاوره خصوصی پرداختند.

سپس کارگاه با مدیحه سرایی اهل بیت(ع) و ایجاد فضای معنوی و روحانی به پایان رسید.
گفتنی است در این کارگاه مسابقه کتبی از ویژه نامه ولادت اخت الرضا(ع) برگزار گردید و به 6 نفر از برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا گردیده است.

 مركز فرهنگي قرآن و عترت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي تهران
تلفن تماس: 66581663-4
شماره سامانه پيامك: 200097107
آدرس ايميل: mfQuranEtrat@gmail.com
آدرس وب سايت: www.NAHAD-TUMS.ir


 
                :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ است.::
     Powered by MSMSoft