راز ماندگارى اين انقلاب، اتكاى به ايمانهاست؛ اتكاى به خداست. لذا شما مى‌بينيد آن روزى كه توده‌ى عظيم مردم در سرتاسر كشور احساس كنند كه دشمنى‌اى متوجه انقلاب است، احساس كنند كه دشمنىِ جدى‌اى وجود دارد، بدون فراخوان حركت ميكنند مى‌آيند. ...مردم وقتى احساس ميكنند دشمن در مقابل نظام اسلامى ايستاده است، مى‌آيند توى ميدان. اين حركتِ ايمانى است، اين حركتِ قلبى است...
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد
تاریخ: 96/07/12 مرکز : روابط عمومی

با حرکت دسته عزاداران حسینی از ساختمان شماره دو دانشگاه و عزاداری اعضای خانواده دانشگاه در صحن دانشگاه و حرکت عزاداران به‌طرف ساختمان ستاد، مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در نمازخانه ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد

 
 


به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 12 روز سه‌شنبه 11 مهر 96، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی و با حرکت دسته عزاداری از جلوی ساختمان معاونت غذا و دارو آغاز شد.
در ادامه با ورود دسته عزاداری به نمازخانه ستاد مرکزی، عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) با مداحی برادران کنعانی و اشتیاقی و سلیمانی به سینه‌زنی و عزاداری پرداختند.
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم و روز سوم شهادت امام حسین (علیه‌السلام)، در مورد تحریف قرآن و شبهات در تحریف قرآن سخن گفت و اظهار داشت: کسی قادر به تحریف الفاظ قرآن نیست لذا ظاهر قرآن کاملاً حفظ شده است. وی با اشاره به این نکته که تفسیر به رأی در قرآن مکرراً در طول تاریخ انجام‌شده است گفت: منظور شیعه از تحریف قرآن، تحریف معنوی است.
وی در ادامه با اشاره به سخنی از آیت‌الله مطهری گفت: در طول تاریخ اسلام، حاکمانی زیرک و سیّاس مثل مأمون و معاویه بودند که متأسفانه از زیرکی خود در خلاف دین و مخالف با شیعه استفاده کردند.
وی افزود: به‌طور مثال با اقدامات معاویه شرایط به‌گونه‌ای رقم خورد که 50 سال پس از رحلت پیامبر مکرم اسلام آن‌چنان امت پیامبر از مسیرش خارج شد که شیعیان و اهل‌بیت پیامبر را ملحد و کافر خطاب می‌کردند؛ اما بعد از قیام امام حسین (علیه‌السلام) و واقعه عاشورا و روشنگری‌های حضرت زینب (سلام‌الله علیها) و امام سجاد (علیه‌السلام)، یک انقلاب فرهنگی به پا شد که در زمان امام محمدباقر (علیه‌السلام) و امام صادق (علیه‌السلام) به‌صورت یک درخت طیبه و تنومند نمایان شد و میوه‌هایش به ثمر رسید و مکتب تشیع به تعالی رسید.
مسئول نهاد همچنین اظهار داشت: نقش برجسته امام سجاد (علیه‌السلام) بعدازآن 50 سال این بود که با روشنگری‌های خود از اتفاقات عاشورا، بخش اعظمی از مفاهیم اصیل اسلامی را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه مبحث «تحریف مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام» بسیار شنیدنی و قابل‌تأمل است؛ گفت: ما باید هدف و آن شعار اصلی روز عاشورا را دنبال کنیم و به مقصود برسیم؛ باید قدر شهیدانی نظیر شهید حججی و سایر شهدای اسلام را بدانیم و تلاش کنیم رهروی راه این بزرگواران باشیم.
توضیح اینکه در پایان مراسم، عزاداران میهمان سفره اباعبدالله (علیه‌السلام) شدند. 
       ::        :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.
     Powered by MSMSoft