ملتهای مسلمان باید روز بروز به یکدیگر نزدیک شوند و بیش از پیش در جهت وحدت گام بردارند زیرا تنها راه مقابله با جبهه دشمنان اسلام ، شکل گیری جبهه متحد امت اسلامی است.
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه ائمه جماعات
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 
 بیستمین کارگاه ازدواج دانشجویی با سخنرانی دکتر عزیزی برگزار شد
تاریخ: 96/01/29 مرکز : روابط عمومی

به همت واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، بیستمین کارگاه ازدواج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
بیستمین کارگاه ازدواج دانشجویی با سخنرانی دکتر عزیزی برگزار شد

 
 
گالری عکس

فایل صوتی سخنرانی دکتر عزیزی

در ابتدای این کارگاه آموزشی که از ساعت 15:30 روز دوشنبه 28 فروردین 96 در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی برگزار شد؛ پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، مریم دیجور، مدیر واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به حضار و تبریک به مناسبت ازدواج فرخنده دانشجویان، گفت: مراسم امروز به دو مناسبت ازدواج دانشجویی و اختتامیه مسابقات سیر مطالعاتی برگزارشده است. وی همچنین در ادامه گفت: تأکید مقام معظم رهبری در مورد کتاب‌خوانی، ما را بر آن داشت که انگیزه کتاب‌خوانی بیشتر را در دانشجویان ارتقا دهیم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی در مورد فعالیت های مطالعاتی برگزار شده در ادوار گذشته توسط واحد خواهران نهاد پرداخت.

مدیر واحد خواهران نهاد در پایان سخنان خود با اشاره به این نکته که با یک برنامه‌ریزی منظم، همیشه وقت برای کتاب خواندن وجود دارد؛ گفت: بنا بر تأکید مقام معظم رهبری در لزوم کتاب‌خوانی ما تمام سعی خود را در تحقق این موضوع و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی انجام می‌دهیم و سعی داریم در این راه کتاب‌های معرفی‌شده متناسب با سن و نیاز جوانان باشد.

در ادامه برنامه دکتر سعید عزیزی، کارشناس و مشاور امور خانواده به بیان نکاتی در مورد فرمول‌های محبت افزایی در خانواده پرداخت و گفت: یکی از مباحث تأکید شده در این فرمول‌ها، شناخت تفاوت‌های ساختاری زن و مرد است که بر این اساس، نوع این محبت‌ها متفاوت خواهد بود.

وی در ادامه برخی از این تفاوت‌ها را برشمرد و گفت: آقایان بصری و خانم‌ها سمعی‌اند؛ یعنی اینکه سیستم پردازش احساسی و عاطفی آقایان بر اساس بصر و چشم است و خانم‌ها بر اساس گوش و زبان؛ آقایان باید ازلحاظ کلامی محبت کنند، چون خانم‌ها محبت را نمی‌بینند بلکه آن را می‌شنوند به همین خاطر است که پیامبر اسلام می‌فرماید به همسرانتان بگویید که دوستت دارم؛ ولی در مقابل آقایان محبت را می‌بینند.

دکتر عزیزی افزود: تفاوت بعدی در این است که آقایان منطق‌گرا و خانم‌ها احساس‌گرا هستند؛ یعنی اینکه آقایان مسائل را بر اساس منطق تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و خانم‌ها بر اساس احساسات درونی. برای شکل گرفتن زندگی بعضی‌اوقات آقایان باید بر منطق و خانم‌ها بر احساساتشان غلبه کنند.

وی تفاوت سوم را در کیفی بودن محبت مرد دانست اما وجود زن خود محبت است و زن کمیتش مهم است.

وی افزود: تفاوت بعدی این است که سیستم وجودی خانم‌ها نسبت به مباحث متافیزیک حس مثبتی است و مردان ازلحاظ ماورائی به دلیل عدم لطافت روح حس کمتری دارند.

این مشاور خانواده با بیان اینکه مردان کلی‌نگر و دوربین و خانم‌ها جزئی‌نگر و نزدیک‌بین‌اند، گفت: یعنی اینکه آقایان در بیشتر به کلیات توجه دارند و خانم‌ها به جزئیات و ظرایف.

دکتر عزیزی با اشاره به اینکه باورمندی در خانم‌ها به دلیل لطافت روح به‌مراتب از آقایان بیشتر است؛ گفت: به همین دلیل گرایش خانم‌ها به سمت اعتقادات مذهبی و در بعضی موارد خرافات خیلی بیشتر از مردان است.

توضیح اینکه در پایان مراسم به برگزیدگان مسابقات سیر مطالعاتی جوایزی اهدا گردید و همچنین قرعه‌کشی بین حضار انجام شد و به تعدادی از حضار شرکت‌کننده نیز جوایزی اهدا شد.


 
                :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ است.::
     Powered by MSMSoft