يكى از امكانات بزرگ نظام، اين نسل جوانِ تحصيلكرده‌ى پرانرژىِ پرانگيزه‌اى است كه در كشور ما وجود دارد. اينها تحصيل كرده‌اند، درس خوانده‌اند، باانگيزه‌اند، در راه فهم و درك مسائل گوناگون در بخشهاى مختلف تلاش ميكنند، داراى اعتماد به نفس‌اند. ما امروز در جوانهايمان احساس ميكنيم يك اعتماد به نفسى وجود دارد كه در گذشته وجود نداشته است، و در كمتر ملتى هم اين را مشاهده ميكنيم.
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه ائمه جماعات
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 
 جلسه دوم نشست دانش‌افزایی استادان با موضوع مدیریت استرس در دانشکده داروسازی برگزار شد
تاریخ: 95/12/23 مرکز : روابط عمومی

به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دومین جلسه کارگاه هم‌اندیشی استادان دانشکده داروسازی با موضوع مدیریت استرس برگزار شد.
جلسه دوم نشست دانش‌افزایی استادان با موضوع مدیریت استرس در دانشکده داروسازی برگزار شد

 
 
گالری عکس

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه دوم این کارگاه آموزشی از ساعت 8 صبح روز یک‌شنبه، 22 اسفند 95 آغاز شد.

در این جلسه دکتر کاظم‌زاده عطوفی، روانشناس بالینی و عضو هیئت‌علمی دانشكده علوم رفتاري و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران به بیان سبک زندگی سالم در ابعاد جسمانی، روان‌شناختی، اجتماعی و معنوی پرداخت و گفت: بُعد جسمانی سلامت شامل سلامت عمومی بدن می‌شود که با تغذیه و رژیم غذایی مناسب، ورزش و خواب کافی به دست می‌آید؛ بُعد روان‌شناختی شامل يادگيري مهارت‌های زندگي،

افزايش اعتمادبه‌نفس و به‌کارگیری راهكارهايی براي افزايش رضايتمندي می‌شود؛ بعد اجتماعی نیز شامل افزايش شبكه حمايت اجتماعي، افزايش روابط دوستانه، فعاليت اجتماعي جديد و مشاركت در برنامه‌های گروهي است و بُعد معنوی، فعالیت‌های مذهبي، فعالیت‌های خلاقانه، توسعه معناي زندگي و توسعه اهداف زندگي را در بر می‌گیرد.

وی در بخشی از این کارگاه توصیه‌هایی برای مقابله سازگارانه با استرس ارائه کرد و گفت: برای مقابله با استرس باید در محیط زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید و از کمال‌گرایی روي برگردانيد، گاهی اوقات بچه شويد و بچگی کنید، از سرعت خود در انجام کارها بكاهيد، همواره براي تغيير آماده‌باشید، به تعطيلات برويد، محدودیت‌هایتان را بسنجيد و سپس نه بگوييد، اهداف کوتاه‌مدت تعيين كرده و آن‌ها را اولویت‌بندی كنيد، كارها را به ديگران محول كنيد، در چارچوب توانايي مالي خودتان زندگي كنيد، نظم‌دهنده حرفه‌ای باشيد، يك زنگ تفريح يا زماني براي فرار براي خودتان در نظر بگيريد، به زندگی معنوی خود غنا ببخشید، شوخ‌طبع باشید و آرام‌سازی را تمرين كنيد.

توضیح اینکه در حین نشست تبادل‌نظر و پرسش و پاسخ بین اساتید و کارشناس و شرکت در فعالیت‌های گروهی انجام شد و جلسه در ساعت 12 پایان یافت.


 
                :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ است.::
     Powered by MSMSoft