ملتهای مسلمان باید روز بروز به یکدیگر نزدیک شوند و بیش از پیش در جهت وحدت گام بردارند زیرا تنها راه مقابله با جبهه دشمنان اسلام ، شکل گیری جبهه متحد امت اسلامی است.
 • ???? ????
 • ?????? ?? ????
 • ?????? ?? ??
 • ?????
 • ??????
 • ?????? ??? ???????
 • ????? ?????
 • ????? ??????
 • ???? ? ????
 • ?????
 • ????? ??
HyperLink
سامانه آموزش مجازی نهاد
سامانه رابطین مرکز فرهنگی قرآن و عترت
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
HyperLink
 
 
 برگزاری اولین جلسه از سلسله کارگاه‌های اخلاق در پرستاری در بیمارستان دکتر شریعتی
تاریخ: 95/10/13 مرکز : روابط عمومی

به همت مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دفتر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، اولین جلسه از سلسله کارگاه‌های اخلاق در پرستاری در بیمارستان دکتر شریعتی برگزار شد.
برگزاری اولین جلسه از سلسله کارگاه‌های اخلاق در پرستاری در بیمارستان دکتر شریعتی

 
 
گالری عکس

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و به نقل از روابط عمومی بیمارستان دکتر شریعتی، این کارگاه از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 12 دی‌ماه 95 در تالار شهید داستانی بیمارستان شریعتی آغاز شد.

در این کارگاه دکتر شهرزاد غیاثوندیان، عضو هیئت‌علمی دانشکده پرستاری و مامایی و مدیر آموزش دانشگاه در ابتدا با معرفی مفاهیمی چون «شغل»، «حرفه» و «اخلاق حرفه‌ای»، گفت: حرفه از شغل بالاتر است و در یک حرفه، افراد لازم است طی آزمون‌هایی صلاحیتشان احراز شود؛ همچنین اخلاق حرفه‌ای رشته‌ای از دانش اخلاق است که روابط شغلی را موردمطالعه قرار می‌دهد.

وی در ادامه با تعریف الگوی رفتاری صحیح در افراد، گفت: فعل اخلاقی - مانند ایثار کردن، احسان، گذشت و دلسوزی - از فعل طبیعی بالاتر است و فعلی ستایش برانگیز است و همگان تفکر پشت آن عمل را تحسین می‌کنند.
دانشیار دانشکده پرستاری و مامایی وجه تمایز فعل اخلاقی را مختص «بشر بودن» دانست و افزود: ازاین‌رو، توصیه‌های اخلاقی که در دین هم آمده است با شرایط انسان سازگار است؛ همچنین کار اخلاقی در وجدان هر بشری دارای ارزش است و در کار اخلاقی اختیار و اکتساب وجود دارد.
مدیر آموزش دانشگاه در ادامه به بیان انتظار حرفه از اخلاق و کدهای اخلاقی پرداخت و گفت: کدهای اخلاقی این موارد را تبیین می‌کند و این کدها همان شاخص استانداردها و تعهدات حرفه‌ای است که مسئولیت‌های ما را روشن می‌کند.
دکتر غیاثوندیان دادن تذکر اخلاقی به یکدیگر را باعث ادامه یافتن فعل اخلاقی در جامعه دانست و تأکید کرد: مدیران و مسئولان و سازمان باید الگوی عملی آنچه اخلاق نامیده می‌شود باشند؛ همچنین مدیران باید فعل غیراخلاقی را تقبیح کنند، نه خود فرد را چراکه فرد جایزالخطاست.
وی در ادامه درباره تعارض اخلاق حرفه‌ای صحبت کرد و آن را از چالش‌های مهم در این موضوع دانست و گفت: تعارض اخلاقی یعنی رفتاری که ازلحاظ اخلاقی زشت و ترک آن نیز ناروا است و منشورها و پروتکل‌های اخلاقی اینجا می‌توانند کمک‌کننده باشند و یا با مشاوره گرفتن و تفکر می‌توان راه درست را انتخاب کرد.
مدرس کارگاه اخلاق در پرستاری کتاب‌های مرتبط با موضوع این کارگاه را معرفی کرد و گفت: درآمدی بر اخلاق حرفه‌ای، روانشناسی کمال و کتاب راهنمای عملی اخلاق که در تصمیم‌گیری‌های بالینی کمک‌کننده است، ازجمله این کتاب‌ها بود.
در پایان این کارگاه و همچنین در کنار موضوع‌های سخنرانی، شرکت‌کنندگان به ارائه نظرات خود درباره مسائل اخلاق حرفه‌ای پرداختند و سؤالات خود را مطرح کردند.

خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی


 
       ::        :: کلیه حقوق برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.
     Powered by MSMSoft