1397/07/02
برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های کنترل خشم از دیدگاه دین
به همت واحد آموزش غیر بالین و همکاری مرکز فرهنگی قرآن و عترت، کارگاه مهارت‌های کنترل خشم در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های کنترل خشم از دیدگاه دین
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کارگاه مهارت‌های کنترل خشم با حضور کارکنان غیر بالین روزهای یکشنبه و دوشنبه 25 و 26 شهریور 97 در سالن آمفی‌تئاتر مرکز آموزشی درمانی ضیائیان برگزار شد.
دکتر گل محمدی، کارشناس این کارگاه در این جلسات به راهکارهای کنترل خشم و مقابله با آن اشاره کرد و در خصوص علل روان‌شناختی خشم، شیوه‌های ابراز خشم، اقسام خشم و راهه‌ای پیشگیری از خشم توسط به ارائه نکاتی پرداخت.
وی در بخشی از این کارگاه با اشاره به اینکه همه افراد می‌توانند در معرض قلیان هیجان خشم باشند گفت: گروهی از افراد به دلیل طبیعت کار و مسئولیتشان بیش از دیگران در معرض این خطر قرار دارند که کادر درمان از این گروه هستند.
وی افزود: از بعد دینی بزرگان حداقل دو توصیه‌ی مهم دراین‌باره بیان‌شده است؛ یکی «حلم» یعنی بردباری و دیگری «کظم غیظ» که کنترل خشم است که اولی پیش‌گیری از خشم و دومی درمان آن است؛ همچنین به‌غیراز این دو مورد، در متون دینی به راهکارهای متعدد دیگری نیز اشاره‌شده است.
دکتر گل محمدی در تبیین راهکارهای مختلف کنترل خشم گفت: برخی از این راهکارها بعد نظری و شناختی دارد که با تکیه بر آن‌ها انسان می‌تواند در برابر این تحریک درونی، رفتاری معقول و منطقی از خود نشان دهد؛ برخی دیگر نیز دارای جنبه عملی و رفتاری هستند که هرکدام از آن‌ها، مکانیسم‌هایی برای رام کردن نفس سرکش هستند.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی