1397/06/25
دکتر عزیزی: ارتباط مؤثر درگرو شناخت تفاوت نسل‌هاست
به همت مدیریت امور روحانیون و مبلغین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه تخصصی با موضوع ارتباط مؤثر، ویژه ائمه جماعت ادارات و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
دکتر عزیزی: ارتباط مؤثر درگرو شناخت تفاوت نسل‌هاست

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این کارگاه از ساعت 14 روز یکشنبه 25 شهریور 97 با حضور دکتر عزیزی، کارشناس و مشاور امور خانواده و 20 تن از ائمه جماعات اداری و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن شورای دفتر نهاد واقع در ساختمان معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در ابتدای کارگاه دکتر عزیزی، ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم به حضار اظهار داشت: ارتباط مؤثر بحث شناخت تفاوت‌های نسلی است که مطرح‌ترین تفاوت‌ها در این زمینه تفاوت در IQ و EQ افراد است.
وی افزود: قدرت و سرعت یادگیری و تحلیل مسائل در ذهن را IQ و قدرت کنترل و مدیریت هیجانات و عواطف و احساسات خود و دیگران که منجر به روابط اجتماعی می‌شود را EQ می‌نامند.
دکتر عزیزی در ادامه با اشاره به اینکه IQ یک موهبت درونی و ذاتی و EQ یک ویژگی اکتسابی است، اظهار داشت: متوسط IQ در نسل جدید 127 به بالا و در نسل قدیم 115 به پایین است؛ همچنین افراد با IQ بالا بشدت کنجکاو و ریسک‌پذیر هستند.
وی در ادامه به دو خصوصیت روحی و روانی افراد اشاره کرد و گفت: انسان‌ها ازلحاظ روان‌شناختی به دو نوع درون‌گرا و برونگرا تقسیم می‌شوند که درون‌گراها حساس، زودرنج، استرسی، عصبی، مسئولیت‌پذیر، مردد و محتاط، دارای اعتمادبه‌نفس پایین، جزئی‌نگر و دقیق، متفکر و عمیق و فردگرا هستند و برونگراها کلی‌نگر، سطحی، دمدمی‌مزاج، ریسک‌پذیر، شاد، زودباور، دارای اعتمادبه‌نفس بالا، عدم تمرکز، ریلکس و خونسرد و جمع‌گرا هستند.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی