1397/03/27
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین خالصی نژاد: اگر قلب ما درست شود، تمام زندگی ما درست خواهد شد
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1439، جلسه تفسیر قرآن کریم در نمازخانه دانشکده بهداشت برگزار شد.
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین خالصی نژاد: اگر قلب ما درست شود، تمام زندگی ما درست خواهد شد
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز چهارشنبه، 23 خرداد 97 در نمازخانه دانشکده بهداشت برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین خالصی نژاد به تفسیر آیه 1 سوره فرقان «تَبَارَكَ الَّذِي نَزَّلَ الْفُرْقَانَ عَلَى عَبْدِهِ لِيَكُونَ لِلْعَالَمِينَ نَذِيرًا ـ بزرگ [و خجسته] است كسى كه بر بنده خود فرقان [=كتاب جداسازنده حق از باطل] را نازل فرمود تا براى جهانيان هشداردهنده‏ اى باشد» پرداخت و گفت: خداوند بر پیامبرش فرقان را که وسیله تشخیص حق از باطل است و وسیله شناخت گمراهی از هدایت، نازل کرد تا برای مردم همه عالم انذار کننده باشد.
وی در ادامه گفت: اگر این آیات را کنار آیه «لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ» بگذاریم، نتیجه اش این می شود که اگر خدا پیامبر اعظم (ص) را برای بنده الگو قرار داده است، پس من هم با الگو گیری از پیامبر اعظم (ص) برای همه عالم انذار دهنده ای باشم پر از رحمت و دلسوزی و خیر خواهی، آنهم برای همه مردم عالم.
وی افزود: فرقان به معنای قوه تشخیص حق از باطل و هدایت از گمراهی در سه بعد وجودی قلبی، زبانی و عملی انسان مطرح می شود؛ اگر قلب ما درست شود، تمام زندگی ما درست خواهد شد. پس برای حفظ قلب در مسیر ایمان و هدایت، باید تقوای قلب داشته باشیم و نسبت به اعمال خوب و بد خود بی تفاوت نباشیم.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی