1397/03/23
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین خان محمدیان: روی خوش و سعه صدر در مقابل مردم از ویژگی های بندگان شایسته خداست
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1439، جلسه تفسیر قرآن کریم در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین خان محمدیان: روی خوش و سعه صدر در مقابل مردم از ویژگی های بندگان شایسته خداست
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز سه شنبه، 22 خرداد 97 در نمازخانه دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین خان محمدیان به تفسیر آیه 63 سوره فرقان «وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَ إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا ـ و بندگان خداى رحمان كسانى‏ اند كه روى زمين به نرمى گام برمى دارند و چون نادانان ايشان را طرف خطاب قرار دهند به ملايمت پاسخ مى‏ دهند» پرداخت و گفت: این آیه زیباترین آیه این سوره است که به ویژگی های عباد الرحمن پرداخته شده است.
وی در ادامه گفت: در این سوره به 12 صفت از صفات ویژه عبادالرحمن اشاره شده است که یکی از آن ویژگی ها این است که بندگان خدای رحمان در روی زمین آرام و معتدل، و از روی تواضع و مدارا راه می روند. ویژگی دوم کلمه سلام است و در این جا به معنای جدایی از یاوه ها و برخورد مسالمت آمیز است. کسانی که قرار است بنده خدا باشند و این صفت عباد الرحمن را حمل کنند باید در برخوردها و حتی در بیان جدل ها و شرح مباحث دینی و اعتقادی با روی خوش و سعه صدر برخورد کنند و روی گشاده و برخورد مسالمت آمیز در اینجا کارساز است آنچنان که عموی حضرت ابراهیم (ع) او را طرد می کند ، ولی حضرت برای او طلب آمرزش کرد.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی