1397/03/23
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین روزبه: درس توحید گرفتن از نظام هستی، به اراده ما بستگی دارد
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1439، جلسه تفسیر قرآن کریم در نمازخانه دانشکده مجازی برگزار شد.
نهضت تفسیر رمضان 1439/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین روزبه: درس توحید گرفتن از نظام هستی، به اراده ما بستگی دارد
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز سه شنبه، 22 خرداد 97 در نمازخانه دانشکده مجازی برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین روزبه به تفسیر آیه 62 سوره فرقان «وَهُوَ الَّذِي جَعَلَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ خِلْفَةً لِمَنْ أَرَادَ أَنْ يَذَّكَّرَ أَوْ أَرَادَ شُكُورًا ـ و اوست كسى كه براى هر كس كه بخواهد عبرت گيرد يا بخواهد سپاسگزارى نمايد شب و روز را جانشين يكديگر گردانيد» پرداخت و گفت: کلمه خلفة به معنای جایگزینی دو چیز به جای یکدیگر است.
وی در ادامه افزود: درس توحید گرفتن از نظام حاکم بر هستی به اراده ما بستگی دارد. چه بسیارند کسانی که عمر خود را به تحقیق درباره پدیده ای سپری می کنند، ولی چون اراده عبرت گرفتن ندارند درسی از آن نمی گیرند.
ایشان در ادامه گفت: اینگونه افراد به آیینه فروشی می مانند که همواره در آیینه نگاه می کند ولی لباس خود را مرتب نمی کند، در حالی که ممکن است عابری تنها با یک نگاه با توجه، کجی یقه اش را صاف کند. پس تنها نگاه کافی نیست، اراده اصلاح نیز لازم است.
وی در پایان گفت: با این سخن، پاسخ این پرسش که چرا بعضی دانشمندان علوم طبیعی، با آنکه عمری را در کنکاش در طبیعت گذرانده اند خدا شناس نیستند نیز مشخص شد، چون آنان به قصد شناخت خالق اقدامی نکرده اند. همچون نجاری که نردبان های زیادی ساخته اما خودش اراده بالا رفتن از آن را نداشته است.


کلمات کلیدی:
آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی